Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedostupný flash disk s FAT

Dobrý den,
flash disk 512MB s FAT jsem nemohl přečíst na 3 různých PC s XP Pro a to ani pod účtem administrátora. V "Tento počítač" byla místo ikony disku pro tuto flešku ikona složky a poklepáním na ni jsem dostal chybovou zprávu Přístup odepřen.

Teprve až na 2003 Server jsem tuto flešku přečetl, zazálohoval a přeformátoval na FAT32 a pak byla na všech předtím použitých PC dostupná. Další kus flešky stejného typu i velikosti opět s FAT ale na všech těchto 3 použitých PC šel přečíst bez problémů.

Problém "se vyřešil" ale není mi jasná příčina. Nerozumím tomu. Pokud by byla nastřelená FAT tabulka, tak bych to patrně nepřečetl ani na tom serveru a FAT si na žádné práva nehraje.

příčinu neznám, ale jen koment: fat32 není nejlepší nápad pro každý přehrávač dvd / mp3 / autorádio.

jinak mám lepší zkušenost s odolností proti takovým nehodám při naformátování na fat pod linuxem. důvod neznám, ale prostě se to osvědčilo u nenaformátovatelných flash, a pak už s nimi nebyl problém.