Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenaběhne PC

Mám starčí PC a ne něm Win XP Home. Dnes když jsem ho asi po půl roce znovu zapnul, tak nic. Obrazovka černá a HDD stále šrotí. Asi bude po něm, co?

Po kom? Po PC, nebo po HDD?
Pokud netušíš, co s tím, tak to raději někomu svěř.
Ale jestli se na to cejtíš, můžeš začít tím, že zkontroluješ připojení kabeláže, zvenku i zevnitř + kontrola usazení komponentů. Taky můžeš napřed vyresetovat CMOS, je možný, že odešla baterka na desce.

Pc je čistý. Prach v něm není, to mě napadlo. Kabely sedí, dokonce jsem je vyměnil. Komponenty sedí. Snad se v tom trochu vyznám, u jsem nějaký sčot sloil a zatím fungují.
Ale ta baterka mě nenapadla. Zkusím ji vyměnit. Zatím dík.

pokud podle zvuku počítač nabíhá ale obrazovka je černá zkusil bych se podívat ne upevnění grafické karty, nebo pro jistotu vyzkoušel jinou. A taky se podívej na monitor - jakou barvu má kontrolka? Pokud oranžovou nejde do něj signál. Zkoušet a vyměńovat, někdy na tu chybu narazit musíš.

Zkus mrknout zda neni kabel vytazenej od grafiky cituji :

Mám starčí PC a ne něm Win XP Home. Dnes když jsem ho asi po půl roce znovu zapnul, tak nic

Pravdepodobne mas asi 2 PC.
Dal bych zkusil prohlednout zda-li je monitor pripojen do spravneho konektoru, nektere mivaji i dva vystupy, jsou to blbosti ale za pokus to stoji.
Dalsi moznost pri bootovani biosu zkus mackat (podle desky nekde je to delete a nekde F2 i F1 ) a jdi do biosu pokud se zobrazi sel bych do nouzoveho rezimu ve win pomoci F8 a mrknul na nastaveni graficke karty, pokud nejde nic udelej pokus s jinou grafikou. :puff: