Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externy HDD Maxtor M3 2TB - problém z propojením

Takže na vianoce som si našiel pod stromčekom Externy HDD Maxtor M3 2TB a teraz môj problém, keď ho pripojím cez krátky kabel čo bol priložený ku hdd tak disk normálne funguje. Lenže vpredu pripojený byť nemôže a tak som sa ho pokúsil pripojiť dozadu do USB 3.0 portu, za tým účelom som kúpil 3 m dlhý USB 3.0 kabel. Problém je že keď pripojím USB kabel z externého disku do predlžovacieho kábla zapojeného do PC tak počítač má problém rozpoznať disk. Načíta ho vyše hodinu a aj to vždy skončí pádom systému čo môže byť problém?

predlžovací USB 3.0 Kabel má 3 m

ve fyzice na základní škole vás učili o odporu vedení -> ohmův zákon říká, že na tom vedení a na každém konektoru vznikne úbytek napětí.
možná půjde na konci tlustšího kabelu přečíst flashka, má nižší odběr.

ale disk potřebuje na roztočení nárazový proud až 1A - a když ho přes odpor nejde protlačit, buď se disk nedetekuje vůbec, nebo se kvůli poklesu napětí nedetekuje správně úroveň pro rozlišení rychlosti usb.
normální je pořídit si čelní panel s usb3, který vede do základní desky nebo do pcie řadiče, např.:
https://www.czc.cz/axagon-pceu-232r-pcie-adapter-2-2x-usb3-0-renesas-lp/201805/produkt
https://www.czc.cz/akasa-ak-icr-25-predni-panel-3-5-usb/164703/produkt

dával jsem odkaz na panel typu usb3 (modré usb). je samozřejmě vedený do základní desky nebo řadiče přes asi 20-pinový usb3 (modrý konektor)
tím pádem nemůže u správně sestaveného pc trvat zálohování hodinu, protože běží rychlostí usb3.

(ledaže máš potřebu dokola zálohovat stejné filmy, terabajt dat pak trvá cca 4h, samotný image windows asi 3-4min)

Externý HDD -Western Digital 1TB
Prívodný kábel (súčasť HDD) hrúbka - 3.65 mm
Predlžovací kábel USB 3.0 3m hrúbka - 4,5mm
Ubytok napetia na USB predlžovacom kábli - žiaden.

Môj názor:
Neverím že chyba je v dlžke kábla.
Ak bol lacný tak nieje asi najkvalitnejší a manipuláciou došlo v ňom k narušeniu spojenia.
Kúpil by som ešte jeden ,podla nožnosti inej značky alebo iného výrobcu.

Každý kábel musí byť vyskúšaný na výstupnej kontrole,inak by ho nemohli odovzdať do predaja.
Prečo by vyrábali káble s takým úbytkom napetia ,že by nebol funkčný?
Pre zaujímavosť,zmeraj hrúbku toho kábla ak sa ti podarí aj aké má napetie na druhom konci.Dá sa to,ale je to piplačka.

Ja mám podobný ,len modrý.Ale ,samozrejme na farbe nezáleží.
Myslim, že na tento kábel by to malo ísť.
Stále som presvedčený že dlžkou to nieje.
Načo by vyrábali takto dlhé káble keby nefungovali.Pre koho.Každý kábel musí splňať určité parametre.
Veď to nemá logiku.
Zajtra kúpim ešte jeden trojmetrový ,spojím ich dohromady.Uvidim či to pôjde.

7777 - Zapoj disk v predu aj s tým krátkym káblom tak aby ti to išlo ako píšeš.
Potom odpoj kábel od pc ,a do toho istého vstupu kde bol napojený krátky kábel zasuň trojmetrový a na druhý koniec zapoj krátky aj s diskom.Vyskúšaj a napíš či to ide.To by som sa divil keby to nešlo.

To fade: pripojil som disk do predného vstupu a disk išiel, potom som ho odpojil a pripojil ho cez 3 m kabel. Počítač mal problém z načítaním disku a tri krát po sebe spadol systém. Nekoniec som musel odpojiť disk a stlačiť tlačitko reset. Urobil som aj pokus na zadných 3.0 usb portoch, pokiaľ som pripajal káblom tak systém spadol ale keď som pripojil disk priamo cez ten 20 cm malilinký kabel, disk šiel ešte rýchlejšie ako v prednom usb 3.0 porte. Predpokladám že kábel mi b obchode už nevymenia.

V tom prípade to bude káblom.Ak máš blok mali by ti ho vymeniť.Je v ňom pravdepodobne nejaká vada.Daj im ho nech si ho vyskúšajú.
Ak je to seriozny predajca tak ti ho vymení.
Ja zajtra posielam WD 1TB HDD-blue interný na reklamáciu.Bol to vianočný darček.
Napíš ako si dopadol.

Niekto tu písal myslím - lednibrtník- flash disk pripojiť na ten kábel či by fungoval.No ak nepôjde ani ten vráť kábel.
Spýtaj sa či by si si nový mohol vyskúšať.U nás ešte sám predajca povie vyskúšajte ak nepôjde doneste ho naspäť.No nie všetci sú takí.

ano, vysvětloval jsem i proč.
spíš není jasné, proč nefunguje přední výstup usb3 - ten je uvnitř skříně 30-40cm, bývá od výrobce dimenzovaný na zátěž, v cestě není nadbytečný konektor.
jsi si jistý, že vede do desky do 20pin usb3 konektoru?

Dnes som konečne kúpil kabel podľa odkazu hore a zasa mám problém, kabel bol pripojený prostredníctvom USB 3.0 zadného portu v pc (je modrý), a pomocou koncovky USB micro-B 3.1 koncovky do disku, kabel má 1 m ale predsa sa nezobrazuje v Tento počítač, modrá led dioda na disku stále bliká a nikde disk nevidím v Tento počítač.

Skúšanie s notebokom funguje! Disk Maxtor teda skôr Segate funguje z originálnym kabelom, má asi 20 cm a ešte som bol od kamaráta požičiať 50 cm kábel a funguje ale 100 cm kabel už nie, neviem v čom je problém.

Najprv som kúpil ešte cez sviatky kabel USB 3.0 Samec a Samica a zapojené bolo asi takto:
MicroUSB B samec bol zapojený v disku, USB 3.0 Samca som zapojil do samice 3 m kabla USB a samca som zapojil najprv do zadného USB 3.0 portu zo základnej dosky a potom čo začal byť systém nestabilný tak som prepojil do predného USB 3.0 portu. V oboch prípadoch bol systém nestabilný a nerozpoznal disk. Zakaždým pri načítaní skočila modrá obrazovka smrti. Nakoniec sme sa zhodli na tom že kabel má pri napájaní straty a odniesol som vrátiť.

Dnes som kúpil rovno MicroUSB B samec a USB 3.0 Samec, pripojil som Micro USB B už priamo do disku a USB 3.0 do USB 3.0 portu, ktorý ide priamo zo základnej dosky, pády systému už neboli a neobjavila sa ani obrazovka smrti ale pc, jednoducho nerozpoznal disk.

Zdravím,

Měl jsem prakticky stejný problém,
pořídil jsem tohle:

https://www.czc.cz/defender-quadro-power-usb-hub/139886/produkt?gclid=EAIaIQobChMIlPrnpMPV2AIV3YKyCh1f6gQxEAQYASABEgJ2-_D_BwE

Je to levná krabička, to uznávám, ale zatím mi vše funguje bezproblémově.

-Pevný disk připojíš dodaným kabelem k hubu
-dalším usb kabelem propojíš pc a hub, tento kabel už může být delší.
-Propojíš hub se el zástrčkou dodaným adaptérem.