Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows: Zrušení "potvrzování" při otevírání upravených programů

Pokud chci *exe spouštět jako správce (a upravím jej tak ve vlastnostech), musím při spouštění odkývnout hlášku OS (ve W7 od Řízení uživatelských účtů, ve W10 je to podobné).

To mi nevadí. Ale trochu mi vadí, když tohle musím potvrzovat, pokud chci spouštět *exe v kompatibilitě se starším OS. Potřebuji jeden starší program ve W10, který při "běžném spuštění" nefunguje. Po nastavení kompatibility na XP SP3 je vše v pořádku. Při práci nespouštím program, ale on se spouští sám na základě asociací, kliknu-li na příslušný soubor. Někdy musím takových souborů zpracovávat denně třeba padesát a to neustálé potvrzování mě otravuje.

Vím, mohl bych hlášky systému všeobecně zakázat, ale to nechci. Jen bych to chtěl nemít při spouštění programu v kompatibilitě.

Pokud to lze, nakopněte mě, co kde nastavit.
Pokud to nejde, budu to muset vydržet :)

Díky.

• Nazdar, tusim ze by se melo dat dezaktivovat pres :

gpedit.msc

• Na pravo : "Nastaveni uzivatele/user config" -> "Admin template (Administratorska sablona)" -> "Windows komponenty/slozky " -> "Attachment Manager" a do "Inclusion list" pridas tvuj LCore.exe -> "Aplikovat" :

*Omlouvam se, ale bohuzel nevim jak je to presne cesky.
[80851-lcore-png]

Teda najit to, to je veda:
Konfigurace uzivatele -> Sablony pro spravu -> Soucasti systemu Windows -> Spravce priloh -> Seznam typu souboru s vysokou rizikovosti.
Ale priznam se, nejak se mi nezda, ze by to bylo ono (mozna se ale pletu - nebo jsem se netrefil)..?

Nastavení této zásady umožňuje nakonfigurovat seznam typů souborů s vysokou rizikovostí.
Pokud je příloha v seznamu typů souborů s vysokou rizikovostí a pochází ze zóny Servery s omezeným přístupem, zablokuje systém Windows uživateli přístup k souboru.
Pokud soubor pochází ze zóny Internet, systém Windows zobrazí upozornění před přístupem k souboru.
Tento seznam má vyšší prioritu než seznamy pro střední a nízkou rizikovost (když je typ souboru na více seznamech).

Pokud toto nastavení povolíte, můžete vytvořit vlastní seznam typů souborů s vysokou rizikovostí.
Pokud toto nastavení zakážete, použije systém Windows výchozí seznam typů souborů, které představují vysokou rizikovost.
Pokud toto nastavení nenakonfigurujete, použije systém Windows výchozí seznam typů souborů, které představují vysokou rizikovost.

• Dokonce jsem ten postup nasel i v odkaze vyse, ale mozna se pletu, jak myslis..
* Jde o prideleni vyjimky pro tvé ".exe" kde u spusteni nebude zprava viz (run them without the warning) o zabepeceni zobrazena, viz (low file type).

Enable the policy Inclusion list for low file types, and in its settings specify the list of file extensions you would like to run, e.g., .exe; .vbs; .msi. The system will ignore the markers on the files with these extensions and run them without the warning

To jsem zkoušel v sekci "low". Jenže tam je možno zadat jen příponu a ne celý název souboru. Ne lcore.exe, ale exe - a to pak platí pro všechny..

Edit: zkusil jsem

.exe

a stejně to nefunguje. Možná to chce restart PC, což teď nemohu. Ale odblokovat všechny exáče, to bych určitě nedělal.

Jinak, ta utilita z prvního odkazu také nezabrala..