Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Iphone 6 - oplatí se v dnešní době?

Zdravím,
měl bych takový dotaz - potřeboval bych si koupit nový telefon a mám možnost koupit nový,český iphone 6 (záložní firemní, žádná refubished čína) 16gb za 4 tisíce, což je takový můj strop. Oplatí se takový telefon ještě v dnešní době, anebo to je zbytečnost ?
Telefon využívám pouze na telefonování,hubu, filmy v autě,emaily, nějaký ten internet/youtube na jednání(wc) ale hlavně očekávám plně funkční offline gps ( né asistovanou a ani né takovou, které mají většina telefonů, co se tváří, že mají offline gps, přitom dokážou načíst polohu jenom díky wifi či síti a bez sim karty nedokážou, ani po hodině, najít polohu )

A můžeme se hned vyvarovat toho, ať si ho vemu a za 5-6 ho střelím dál.

Změna předmětu, původně: Iphone 6 (host)

Já právě nemám s iphony zkušenosti, takže nevím, jaká může být systémová a hardwarová funkčnost 3 roky starého telefonu. Třeba co si pamatuju z doslechu 3 generaci, tak u ní bylo peklo jménem itunes.

Jde o to, že papírově telefon může mít pěkné hodnoty, ale v reality to je krám, kterého porazí konkurence za pár korun.

Nevím jestli se Ti na tak malém displeji a rozlišení bude dobře koukat na filmy v autě. Hudba přes iTunes je taky značně nepříjemná věcička (alespoň mně to tak přišlo) a výdrž na baterku není moc velká, takže budeš muset mít po ruce neustále powerbanku.

Asi bych sáhl po něčem větším s delší výdrží.

Edit -> Jako pracovní bych spíš bral něco s velkou výdrží ala Nubia N1 nebo levnější Xiaomi 4X..

Ale ostatní mohou mít jiný názor ;)

Nevím jak ty, ale já používám iPhone na telefonování, na přehrávání videa mám televizi a DVD přístroj. Hudbu poslouchám přes věžku. Telefon nanejvýš používám v autě s navigací Waze, tam je připojen k napájení. Venku nanejvýš na hledání kešek a ještě mi baterka nedošla během dne. Sáhni po něčem větším, můžeš si na záda dát metrovou plazmu :-) A v autě máš čučet na cestu a na značky, ne na filmy. Jinak rozlišení mi vyhovuje, hudbu neposlouchám z telefonu, ale dá se tam nacpat i lépe, než přes iTunes.

Ono já nikde nenapsal, že se dívám na film při řízení, což je částečně pravda :D , ale nejvíce, když stojím v autě někde při pracovní vyjížďce a mám mezi zákazníkama nějaký volný čas - tablet/notebook mám, ale to mě nějak "nevoní"

zatím mám firemní lumii 550, ale pouze firemní - vcelku dostačující až na gps, naprosto mizerný foťák a windows ( mimochodem před 2 lety jsem po poradě přesně z téhle poradny koupil do firmy 10 kousků jako mobil poměr/cena/kvalita a ještě dnes mě za něj všichni kamenují :D za ten excel bych věšel)
Velikost - nikdy bych nešel přes 5" - už i těch 5" je pro mě obr a už ne jedenkrát jsem měnil display kvůli prohnutí v kapse.
Nemá někdo zkušenosti s tou gps jestli je i offline - tzn bez jakékoliv internetové sítě ( sim karta / wifi )