Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde si zřídit slušný e-mail?

Můj poskytovatel internetu byl koupen větším poskytovatelem. Mám od původního kromě internetu i e-mailové adresy (nenechávám je na serveru, ale stahuji POP3 do Outlooku). Nyní hrozí situace, že e-mail od nich bude zrušen.

Co doporučujete? Vím, že v Česku letí hlavně Seznam zdarma. Jsem případně ochoten platit i nějakou tu kačku..
Vlastní www stránky a doménu nemám.

Na "blbosti" (registrace) používám Gmail.

Díky

Od začátku (eony) věků jsem na volném. Za ty roky jsem nezaznamenal vážnější problém. Gmail je takový jakýsi divný - furt chce cosi synchronizovat, propojovat s xichtoknihou, nařizovat aka EU. Mám ho taky, ale používám minimálně.

Jestli stahuješ všechno přes POP3, tak je to asi jedno od koho. Také jsem to tak měl, pak IMAP a dnes jenom webmail - je to praktičtější. Gmail je v testech hodnocen nejlépe a má mnohé výhody, filtry, import/export kontaktů, 15GB free, user friendly atd. Vlastní doména jenom pro e-mail je zbytečná. Z hlediska šifrování je nejlepší ProtonMail, ale to má smysl, když ho používá i protějšek.

Jsem tak trochu emailovy maniak se svymi 7 emaily (nejsou to registracni emaily, ale opravdove). :-)

Nejprve k problemu MS Outlook - tento klient na vsech podporovanych platformach myslim pouziva vlastni DNS a blokuje Centrum.cz, tudiz je zrejme, ze nelze pouzivat email na Centrumu a MS Outlook, musis se rozhodnout pro jedno nebo druhe.

Pouzivam Seznam, protoze ho mam nejdele a ten kontakt tam maji vsichni vice ci mene znami. Neni to spatny email, posledni dobou dokonce zlepsili rozpoznavani spamu, takze toho chodi podstatne mene nez driv.

Gmail povazuju za velmi dobry email a cast puvodni posty smeruju sem, nemel jsem nikdy zadny problem, takze urcite je to moznost, nakonec sam ho znas.

Outlook nebo-li drivejsi Windows Live byl po mnoha letech vyvoje konecne dopracovan do hodne dobre pouzitelneho stavu a prave sem se snazim presmerovavat druhou cast ze Seznamu, asi to jeste nejakou dobu potrva. V podstate bych ho zaradil na prvni misto v doporuceni, ale znas Microsoft, co platilo vcera, nemusi platit dneska a co plati dnes, nemusi platit zitra.

Centrum je take pouzitelny, ale posila sve obchodni nabidky, coz se neda zakazat a navic je tam ta nekompatibilita. Samotne webove rozhrani je jednoznacne druha liga za Seznamem a samozrejme Gmailem a Outlookem. Takze pouzitelne, ale predchozi jmenovane lepsi.

---

Vlastni domenu a hosting u Wedosu mam, ale email nepouzivam. :-) Je to paradoxni, ale na PC jsem zvykly na webmail a ten je jen zakladni, nemuze konkurovat tem jmenovanym freemailum, pouzivam klienta s IMAP jen na Androidu.

Co te stve na emailu?

Neni to tak davno co konecne webmail predelali do podobneho moderniho stavu jako ma Google. Urcite mail na Seznamu patri k tomu nejlepsimu, co lze regionalne mit, pokud si odmyslime globalni Gmail a Outlook.

Pokud se jedna o hlavni stranku Seznamu, tak mne se libi, nelisi se prilis od te Googlovske. Nalevo mam vyhledavaci radek, napravo nahled do emailu. Ano, zbytek boxiku je zruseno a vytvoreno asi 20 pravidel do adblocku, abych se zbavil veskereho dalsiho balastu, ktery nesel filtrovat uzivatelsky. Aha, tak uz asi tusim co te sere. :-)

No nefunguje jak má komplet seznam ca měsíc,nenačtou se náhledy videí, nebo ani stránka s emailem ,(server nenalezen, už sem to tu řešil a nevyřešil,dělá to na obou kompech) respektivě jednou se to načte pak ne takže hlavní stránka definitivně od Google a zprávy přesměrovaný na Gmail....

Spatny adblock filtr, neco spatne v hosts, malware v PC, ....

Nebudem tu lezt L-Corovi do dotazu, ale Seznam v poslednim mesici OK, takze je to u tebe nebo u providera, zkus se pripojit pres mobil, jestli mas mobilni internet, at uzivis co to udela. Kdyz tak muzem pokracovat v tvem puvodnim dotazu, jsem tu v prosinci nejakou dobu nebyl, tak jsem ho nevidel.

Edit: Ale to, ze jdes k Gmail urcite neni spatne, naopak. Souhlasim s tim, ze Gmail OK, vzdyt ja tam take smeruji cast sve posty.

Tohle mě ai bolet nebude, vůbec na Seznam kvůli e-mailu nemusím. Určitě budeme zase používat POP3 (stáhnout a na serveru smazat).

Zatím Seznam vede, účty jsem preventivně zřídil, postupně to začnu překlápět. Zvažuji (ač paranoik) i to zabezpečení telefonem. Ale ještě nejsem na sto procentech..

Mam na Seznamu telefon pro obnoveni hesla. Jestli je tam nejake dvoufazove prihlasovani, tak to nepouzivam.

Nakonec proc nezridis ucet Seznam i Outlook? (Gmail jsi psal, ze mas.)

V Outlooku muzes mit i peknou regionalni @outlook.cz adresu.

Vzdyt ozkousej vsechny tri a vyber si sam.

Mám mail na Seznamu, ale v doméně @email.cz. Vypadá to líp, než @seznam.cz, kterej je dosti profláknutej, ale jinak je to to samý. Webový rozhraní tě nezajímá, ale je velmi dobře udělaný, mají vlastní, IMHO velmi dobrou, e-mailovou aplikaci pro smatrphony, ale to tě taky asi nezajímá. Ale spamfilter mají dobrej, to tě zajímá. Až mě někdy štve, že mi do spamsložky skoro nic nechodí, občas si chci počíst.

Jo, je to v oblasti internetu malej zázrak, zvláště v zemi, která má obyvatel jako jedno větší čínský město.
Třeba jejich Mapy.cz mám mnohem raději, než od Google, už kvůli tomu, že Panoramu (StreetView) udělali až do kdejaké uličky, klasickou mapu mají hezčí a mají hlavně turistickou. A taky se to mnohem rychleji načítá.

Používám dlouhá léta Fastmail https://www.fastmail.com/
Není to zdarma, ale funguje to k mé plné spokojenosti. Výhody - mnoho domén na výběr, česká jména jsou volná (ne jak u seznamu, kde je snad obsazeno i bozetech.varbuchta@seznam.cz) a když se adresa nerozešle po celém internetu, tak na to nechodí český spam. Nevýhody - debilní seznam to občas hodí do spamu (když píšu někomu na seznam), nápověda a stránky převážně v EN.