Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvětšit první písmena ve větě textu?

Jak to udělat aby se v každé větě první písmeno zvětšilo na velké? Mám věty které jsou psané malými písmeny.

nějaká věta pokusná.
toto je druhá věta.
nevím co s tím.

Aby se to změnilo na:

Nějaká věta pokusná.
Toto je druhá věta.
Nevím co s tím.

Každá věta je na jednom řádku.
Tudíž by stačilo změnit vždy první písmeno na začátku za velké.
Děkuji za pomoc

V čem zvětšit? V textovém editoru? Nejlepší je psát rovnou velká, ale ty se asi ptáš jak zvětšit ty písmena u již většího množství napsaného textu že?

Například to jde v ruby (neřeší to ale napíklad věta začínající číslem):

"testovací věta.Tohle".gsub(/(\.[\ \n]*)(\w)/) {b=Regexp.last_match; b[1]+b[2].upcase }