Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - zpomaluje jej nalomená anténa na routeru?

Ahoj mám takový problém, že na routeru se mi trochu nalomila anténa. Může to způsobit pomalejší internet na zařízeních co jsou připojené na dálku. Na mém PC, které je přes kabel napojené na router mám PING 17 a na Tabletu, mobilu mám PING 100 a jsem přímo u routeru. Je to tím routerem? A taky mám dotaz jak řešit to, že mám internet 11,5 MBITS a poskytovatel udává 20 MBITS, všechno je měřené v 6h ráno, takže sousedi to neovlivňují.
Změna předmětu, původně: Internet (Prasak)

Rychlost internetu je taková,co je psáno většinou ve smlouvě. Mrkni,zda-li je tam slůvko "garantovaná" nebo "až". Dále je důležitá agregace a též,je-li vysílací anténa poskytovatele přímo viditelná. Nepíšeš nic o technice svého připojení. Vzduchem ? Nebo optikou ?

To také nemusí být zrovna výhoda - podle umístění toho krámu a síly signálu může ta wifina rušit i sama sebe, takže ideální signál (co do kvality) může být třeba za zdí - podívej se, kolik wifi máš v okolí a na jakých kanálech (obecně platí, že silný signál ještě nemusí být kvalitní), a najdi si kanály (a ak je nastav napevno), které jsou volné/není tam moc konkurenčních wifi.

Větší rychlost tvoje připojení zřejmě nezvládne. Stěžuj si u svýho ISP. Ale jelikož seš připojen přes telefonní linku, tak s tím asi nic neudělá, rozhoduje vzdálenost od ústředny a stav vedení. Chceš-li víc, hledej jinýho poskytovatele připojení.
To, co ti slibuje ISP ve smlouvě, tak určitě je tam kouzelný slovíčko "až" 20 Mbit. Takže něco od nuly do dvaceti a nic negarantuje.