Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký Windows je lepší?

Dobrý deň, aký OS je podľa vás lepší?

Máte na výber: W10, W7, Win XP, Win Vista.

Aktuálne mám Windows 10, ale uvažujem o preinštalovaní. Kedže sa mi páči Win 10, ale aj W7 a Vista a aj XP, tak som to chcel riešiť Virtual Boxom. No samozrejme môj noťas to nedáva a procesor tam beží na 50%... a na starom PC som mohol mať pustených aj 10 virtuálnych PC a procesor to dal úplne v pohode... Tu stačí len jeden Virtual. OS a hneď procesor začne protestovať. Tak jdiné riešenie je mať jeden OS. Tak aký je podľa vás "najlepší"?
Změna kategorie, původně: Operační systémy (Kurt)

Rozjizdet Hyper-V nebo Vm (VirtualMachine) na Notebooku a jeho mobilnim CPU (zrejme bez podpory VT-x) a jeste se divit ze se mu to nelibi ? To snad nemyslis vazne ? :-)
* PC a notebok je zcela jina architektura, nemuzes porovnavat mobilni CPU osazene v noteboocich a opravdova CPU pro desktop..

A ešte aby som nezakladal nové téma existuje nejaký Batch Code Checker? Ktorí zkontroluje, či je môj kód funkčný? Lebo moji "kamoši" na skype sa boja ten program spustit, ani nevedia čo v ňom je. Tak je nejaký spôsob ako overiť funkčnosť? (okrem môjho PC)

vista je mrtvá, tu vyřaď.
a už vybíráš jen ze 2 možností.

Tak aký je podľa vás "najlepší"?

když ani nedokážeš uvést, co máš za hw před sebou, proč bych si měl opotřebovávat věšteckou kouli?

xp ztrácí smysl v domácnostech nepodpora prohlížečů pro ně. a taky že je to většinou starý nevýkonný hw, u kterého je zoufalství ztrácet čas.

já sedím u xp, athlon x2 se sníženou spotřebou/výkonem, 4gb ram. kromě omezující se nabídky sw bych byl spokojen. můj nový pc bude nějaký nehlučný "eee" box, pochopitelně s w7, stačí mi do smrti.

v průmyslu u "jednoúčelových" testerů není o morálním zastarávání řeč: v práci (nepřetržitý provoz) máme většinu výrobních pc stále ještě s xp. jede na nich jediný měřicí program, hw je dost p4/512mb až i5-i7/2-4gb. internetový/spíš intranetový prohlížeč se tam prakticky nepoužívá.

čili neplatí, že jde v jedné větě popsat potřeby všech. ale právě doma uživatelé cítí omezení xp nejvíc - teddy aspoň ti, kteří dokážou spustit několik aplikací najednou.

No jde o to že ségra má 3 x ntb s XP v rodině a tam nic jinýho nejde,ono to stačí pro nenáročný užívání v pohodě ty ntb,tatík má taky ještě nějakou licenci z práce co mu tam dával kolega a taky je spokojenej a měnit nechce,naposled jsem je dával známěmu na Atom D525 a taky je spokojenej.Ale nevýhoda že dost programů přestává fungovat a na těch ntb se začla drbat i FF ,kupodivu Google a Opera tam jede nejlíp.

Athlon x2 6400+ tu mám taky ještě s W7 a stačí to na všechno včetně starej her i když už je to Pc jenom v záloze,někdy to hodím pak k tv jako MMC.