Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký Windows je lepší?

Dobrý deň, aký OS je podľa vás lepší?

Máte na výber: W10, W7, Win XP, Win Vista.

Aktuálne mám Windows 10, ale uvažujem o preinštalovaní. Kedže sa mi páči Win 10, ale aj W7 a Vista a aj XP, tak som to chcel riešiť Virtual Boxom. No samozrejme môj noťas to nedáva a procesor tam beží na 50%... a na starom PC som mohol mať pustených aj 10 virtuálnych PC a procesor to dal úplne v pohode... Tu stačí len jeden Virtual. OS a hneď procesor začne protestovať. Tak jdiné riešenie je mať jeden OS. Tak aký je podľa vás "najlepší"?
Změna kategorie, původně: Operační systémy (Kurt)

vista je mrtvá, tu vyřaď.
a už vybíráš jen ze 2 možností.

Tak aký je podľa vás "najlepší"?

když ani nedokážeš uvést, co máš za hw před sebou, proč bych si měl opotřebovávat věšteckou kouli?

xp ztrácí smysl v domácnostech nepodpora prohlížečů pro ně. a taky že je to většinou starý nevýkonný hw, u kterého je zoufalství ztrácet čas.

já sedím u xp, athlon x2 se sníženou spotřebou/výkonem, 4gb ram. kromě omezující se nabídky sw bych byl spokojen. můj nový pc bude nějaký nehlučný "eee" box, pochopitelně s w7, stačí mi do smrti.

v průmyslu u "jednoúčelových" testerů není o morálním zastarávání řeč: v práci (nepřetržitý provoz) máme většinu výrobních pc stále ještě s xp. jede na nich jediný měřicí program, hw je dost p4/512mb až i5-i7/2-4gb. internetový/spíš intranetový prohlížeč se tam prakticky nepoužívá.

čili neplatí, že jde v jedné větě popsat potřeby všech. ale právě doma uživatelé cítí omezení xp nejvíc - teddy aspoň ti, kteří dokážou spustit několik aplikací najednou.

No jde o to že ségra má 3 x ntb s XP v rodině a tam nic jinýho nejde,ono to stačí pro nenáročný užívání v pohodě ty ntb,tatík má taky ještě nějakou licenci z práce co mu tam dával kolega a taky je spokojenej a měnit nechce,naposled jsem je dával známěmu na Atom D525 a taky je spokojenej.Ale nevýhoda že dost programů přestává fungovat a na těch ntb se začla drbat i FF ,kupodivu Google a Opera tam jede nejlíp.

Athlon x2 6400+ tu mám taky ještě s W7 a stačí to na všechno včetně starej her i když už je to Pc jenom v záloze,někdy to hodím pak k tv jako MMC.