Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabránit opravě chyby v Intelu

Ahoj,
jak zabráním stažení a nainstalování opravného patche na chybu v Intelu? Jo, risku to, nenechal jsem si seskládat PC za bezmála třicet tisíc, abych ho měl za dva měsíce o pětinu pomalejší. Na můj stolní PC na hraní nejnovějších her asi nikdo moc útočit nebude, mám tu leda tak sbírku p.....zajímavých filmů.

Mám Win 10. Bohužel nenašel, jak vypnout automatické aktualizace. Díky.

Ty aktualizace nech naopak zaplé, jestli chces PATCH ziskat.
* Je i moznost dle zakladni desky, vyrobci uvolnili, uvolnuji nové verze BIOSu ktera také obsahuje opravdu micro codu.

[TiP] ~Aktulizace jdou nainstalovat i rucne.

Trochu jo, když investuji tolik peněz do něčeho speciálně na hraní her a o měsíc dva později slyším, že to bude všechno minimálně o pětinu pomalejší. A myslím, že zrovna her jako třeba Europa Universalis apod. se zrovna tento problém dotýká nejvíc...

v homo verzi je to prý potíž, nicméně ve všech verzích bude fungovat stop dlužby wuauserv.

přesto nevím, co to dítě řeší: těm lamám vůbec nevadí nainstalovat si zbytečný a nefunkční antivirový balík, který jim bere nejméně 50% výkonu. ale stašně řeší patch, který se jich týká z 10%.

Jen technická: to v tom potratu fakt nejde vypnout aktualizace?

Ide. Ja som zakazal, mimo ine, sluzby windows update a odvtedy som v paneli uloh nevidel ziadnu hlasku o aktualizaciach a pri pokuse o rucne aktualizovanie to vyhodi chybu.

pri pokuse o rucne aktualizovanie to vyhodi chybu.

toto bylo dobré nastavení na xp. u w7 se ms rozhodnul, že je špatně když je něco stejně.
(chtěné) aktualizace už fungují jinak: musí být nastavené na ruční spuštění. automaticky se stále nespustí, ale jdou ručně instalovat.

netroufám si tipovat, co ms pohnojil ve w10, když nedokázal skrývat nenávist k uživatelům starších os a vyhlásil jim válku.

toto bylo dobré nastavení na xp.

Tam sa dalo s aktualizaciami normalne pracovat, prave instalujem starsi framework (stiahnuta 200MB "offline" instalacka) a namiesto instalacie ma to hodi do sucasti systemu a ponukne "stiahnut a nainstalovat tuto sucast" cez WinUpdate, ktore mam ale vypnute, takze nefunguju, takze kruh sa uzavrel.

https://pc.poradna.net/flashes/2728179-bezpecnostni-bug-na-procesorech

Tady se tomu venuju.

Na Windsows 10 aktualizace jen pozdrzis, ale nevypnes. Osobne bych to neresil.

1. Neni jasne, kolik procent vykonu pujde dolu.
2. Neni jasne, na jakych procesorech pujde vykon dolu a o kolik. Zatim prosakuji informace, ze Nehalem az Haswell muze jit az o 25% vykonu dolu, Skylake az Coffee Lake okolo 5% maximalne.
3. Neni jasne v jakych aplikacich pujde vykon dolu. Nekdo rika, ze komplet vcetne her, nekdo rika, ze predevsim databaze a virtualOS, her a enkodovani videa se to netkne.

Jedna se o dve chyby:

Spectre - zaplatovano v aplikacich predevsim web browsery (Firefox, Chrome, Edge) a v samotnem OS formou updatu.

Meltdown - zaplatovano v OS (je to uz k dispozici), ale aby se funkcnost a tim i snizeni vykonu projevilo, musi byt zaplata i v mikrokodu procesoru. Tu ale Intel nema hotovou, ale tvrdi, ze bude behem pristiho tydne. Nekteri lide tomu neveri a domnivaji se, ze to Intel zaplatovat neumi a ze bude mlzit pristiho pul roku. Zaplata mikrokodu muze prijit v lepsim pripade pres BIOS jako aktualizace, pak by bylo jednoduche reseni neupdatovat BIOS nehlede na to, ze nekteri vyrobci u premiovych desek mohou udelat dve verze updatu BIOSu a to se zaplatou snizujici vykon a bez zaplaty. Zaplata mikrokodu ale muze prijit i plosne pres Windows update, to je horsi pripad, protoze by ji dostali vsichni plosne. Uvidime teda jak se k tomu Microsoft postavi a jestli se s Intelem domluvi na zaplate pres Windows update nebo ne.

Zatim opravdu plasis.

Mimochodem, soucasnou zaplatu ale Microsoft zvoral a lidem zpusobila nestabilitu Windows 10 s tim, ze prestaly fungovat nektere aplikace jako napriklad Asus AI Suite. Nic vic se nestalo, nebot podobne smecka jsou u Windows 10 standardem. V utery by melo probehnout mesicni zaplatovani, takze doufejme, ze do te doby MS vse vyresi.

Trochu ano, nikoliv vyjadreni Intelu, tomu neverim, ale kdyz s tim, ze to nebude mit dopad souhlasi i Google, MS a Apple a navic Guru3D uz to pretestoval v 3DMarku, tak snad OK. Doufam teda, ze netestovali jen jiz verejne vypustenou casto opravy od Microsoftu, ta sama o sobe nic neresi.

Kazdopadne radeji tyden pockam nez nasadim aktualizaci, jiste to do te doby premeri dalsi zdroje.

pokud muzete pouzit msconfig na win10, tak normalne vypnete sluzbu windows aktualizaci a zaden aktualizace se nestahuji ani rucne

NEmoznost vypnout aktualizace ve win10 je UMYSLNE, protoze microsoft razi polityku jedne verze win10 (co se updatu tyce), prave kvuli tomu, ze ruzne sestaveni widli s ruznymi updaty delaji bordel (celosvetove),
to odlozeni aktualizaci je jen takovej nastrel, klidne se vsadim, ze ve win 11 to uz vypnout nepujde, ani stylem ruznych ochcavek, jakoze si upravite registr.

to ze mirosoft kazdou druhou aktualizaci dokurvi je otazka jina..

btw jak pise Redmarx, ze zaplata nezpusobila zadne skody taky neni pravda, mnozi se reporty lidi, kterym aktualizace natvrdo brickla widle (nedostanou se prez prvni restart) do takoveho stavu, ze pomohl jen cisty reinstal woken, coz si nemyslim, ze pro BFU nic neznamena (a nebo pokud je to firemni stroj), bych se vubec nedivil, kdyby z toho na microsoft kapla nejaka zalobicka..

"lidem zpusobila nestabilitu Windows 10 s tim, ze prestaly fungovat nektere aplikace jako napriklad Asus AI Suite. Nic vic se nestalo, nebot podobne smecka jsou u Windows 10 standardem."

ale vsude se pise, ze je to jak kde, jak komu, na mem asi rok starem stolnim udate probihal skoro pul hodiny a docela mi cukal koutek, ale u meho uz docela stareho notesu se bojim ten update pustit

No jenze to nebylo mysleny, ze jako standardne OK, ale ze u MS je standardem, ze se to posere.

Znamy se ten update aktualizoval 5 hodin, ale je to ted funkcni.
Kamosovy nejde to AI Suite a slysel jsem i o lidech, kteri se museli vratit pres bod obnoveni. Neslysel jsem, ze by musel nekdo delat reinstal.

Nicmene tyhle problemy jsou po vetsich updatech naposledy Fall Creators bezne.

Nekdo ma problem vetsi, nekdo mensi a nekdo to prezije bez uhony. Obecne plati, ze cim starsi PC, tim vetsi je pravdepodobnost, ze update ty Windows 10 rozbije. :-/

Ja osobne by som sa tych oprav az tak nebal, udajne to "zavadne" uz vo Windows update distribuuju len pre intel a ono by to nemalo ovplyvnit vykon herny a podobne, len nejake systemove volania ktore stejne nie su moc o vykone. Ale nemeral som rozdiely vykonu herneho, ja ani nemam doma W10 :D A neviem ani ci su zaplaty na starsie OS.
Pripada mi ze nastava zbytocna panika o tom ze rychlo opravovit, a potom zas zbytocna panika z tych oprav :-D

Pozor cele je to vymyslene, uz jsem to psal na diskuzi do diitu, asi marketingove oddeleni Intelu uradovalo.

Ta chyba toho patche KB4056894 (Win7) a KB4056892 (Win10) se tyka obou platforem, chyba teda neni na strane AMD, ale posral to Microsoft.

Nemusi se to nutne vyskytnout na vsech pocitacich, ale treba kamos s i5-7500 je tim take na Win10 postizen, sice nabootuje, ale prestalo mu to detekovat teplotu procesoru a hazi mu to modre smrti na problem s diskovym radicem.

Na Windows 7 to problem neni, protoze zadny normalni clovek nema na Windows 7 spusteny automaticky Windows update, ale na Windows 10 to je dost neresitelne. Ja jsem to nastesti zjistil vcas a tak mam Windows 10 odpojene od internetu, cimz maji aktualizace smolika.

Tak ještě že mám W7 na ten snad ani není žádnej update i když aktualizace mám stejně vypnutý,to je právě na hov... u W10 ty aktualizace ,vyjde nějaká zprasená a nacpe se to pak chtě nechtě většině lidí i když to je zmetek to se nemusí týkat jenom tohodle případu.(jinak super z nějaký bezpečnostní chyby která nikoho nijak neomezovala v ničem až po totálně rozdrbanej OS vnucenejma nedodělanejma rychlozáplatama....)