Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde se ještě dá legálně sehnat Windows 7?

Ahoj, jak je to vlastně aktuálně s Win 7 home? Dá se ještě někde legálně sehnat krabicová verze (jelikož jsem trochu staromódní, elektronickou verzi nechci)? Koukal jsem na nejznámější obchody (nerad nakupuju v obchodech, které neznám) s elektronikou a nikde jsem to už nenašel. Chci si postavit nový komp a novější verze Win, než jsou sedmičky, mi na HDD nesmí. Používat nelegální verzi se mi zatím nechce. Přecházet kompletně na Linux taky ne. Víte ještě o nějakém spolehlivém obchodu, kde se pořád Win 7 prodávají? Díky

Chci si postavit nový komp

Procesory RyZen a Kaby Lake a novejsi ovsem podporuji pouze Windows 10. :!:

Ano, i Windows 7 funguje, ale nektere usporne funkce bud nejdou nebo se musi primo deaktivovat v BIOSu. Pokud nemas nejaky konkretni problem s Win10, doporucil bych ti nic nevymyslet a jit do nich. Nevyhovuje-li ti design, jdou nejake upravy pres ClassicShell a dalsi utility. Je to dobre pouzitelne.

Pokud je to na doma, tak na kinguin.net a koupit Win10 Pro za 800Kc. (Pisu proto, ze mam vyzkouseno, jsou i levnejsi, ale vyzkouseno nemam.)

A vyzkoušno máš co? Technickou stránku věci nebo právní?
Pokud technickou tak na doma je nejlevnější (zdarma) variantou upgrade na Win 10 z ošetřených Win 7, minimálně do 16. 1. 2018 je proces upgradu stále funkční.
Pokud právní tak na doma je opět nejlevnější (zadarma) variantou upgrade na Win 10 z ošetřených Win 7, to, že původní Win 7 nebyly legální se nedá dokázat při vhodné argumentaci.

upgrade na Win 10 z ošetřených Win 7, to, že původní Win 7 nebyly legální se nedá dokázat při vhodné argumentaci

Vazne? To jsem netusil.

MS uz nezjistuje serial number a kdyz zjisti nejaky nelegalni unikly produkt key tak ho nezablokuje? Myslim, takovata hlaska na Win7, ze mate nelegalni system vpravo dole a cerna obrazovka.

Tak v tomto se až tak nevyznám, protože mám starou desku s podporou pouze biosu, takže si jen tipnu. Oslicovat se dá skoro všechno bios i efi. A secure boot ani pořádně nevím co je, ale co vím, tak se dá zakázat (za učelem dočasného nainstalování win 7 se slic). A i kdyby to náhodou nešlo, možnosti by další byly, třeba vygenerovat si digitální licenci na starém hardware a přenést ji na nový nebo použít k vygenerování virtuálku.
Pokud ale vidíš problém v tomto, tak lze to řešit i bez Windows 7. A to tak, že si vytvoříš digitální licenci na Windows 10 ProfessionalWorkstation, popsané to mám tu:
http://krakatoa.www3.cz/win10.php
a to je taky zadara :-)

Asi jo, tezko rict, kazdopadne pro domaciho uzivatele je dulezity, ze to jde bud takto nebo za par stovek pres sede licence. Platit tisice nemusi a zaroven nebude mit v systemu zbytecne vira nebo nejakej botnet ci tezbu bitcoinu jako to je u popularnich warez aplikacek typu KMSPico (pribalena aplikace na botnet se da odinstalovat, ale vetsina warezaku to netusi). Osobne jsem teda vyuzil sedou licenci a jsem spokojen. :-)

Mimochodem, peknej web. ;-)

Tak ono vygenerovat digitální licenci jde čistě a čistě jde používat i KMS aktivaci, na webu:
http://krakatoa.www3.cz/kms.php
mám odkaz na zdroják (našel jsem ho někde na MDL) na SppExtComObjPatcher.exe a SppExtComObjHook.dll a to, že neobsahuje botnet se každý může přesvědčit sám i si jej sám zkompilovat (vs 2013). V případě KMS ale člověk potřebuje licenci, obkecat KMS aktivátor v systému myslím nijak nejde, případně doufat, že nikdy nikde nic obkecávat nebude muset. A vlmcsd od Hotbird64@MDL je taky se zdrojákem.