Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Product key windows

Zdarec, chci se zeptet jestli jde nějak zjistit product key k windows ze složek na HDD, po obnovení do továrního nastavení se počítač zasekl a nejde spustit. potřebuju product key abych mohl udělat boot. HDD můžu připojit k jinému PC tak

Tak je to pc nebo notebook?
Má to pc/nb slic? Pokud je to nb tak pravděpodobně má.
Jak byl Win instalován? Předinstalován nebo instalován s klíčem?
a) pokud instalován s klíčem tak stačí zkopnout registr a vycucnout klíč pomocí vbs
b) pokud byl předinstalován (slic + cert. + klíč výrobce) a štítek už není, tak klíč už nezjistíš, ale prostě tam nahoď win tak jak tam byl, s cert. a klíčem výrobce, k nalezení v pohodě na netu.
Aha, tak koukám, přišel jsem pozdě :-)

Voila +1
Tady jsem narazil na docela slusny a funkcni v PS :
* Zkousel jsem ho (pres ISE) funguje, bez potreby stahovani a instalace nakého SW pro zobrazeni klice

function Get-ProductKey {

    [cmdletbinding()]
    Param (
        [parameter(ValueFromPipeLine=$True,ValueFromPipeLineByPropertyName=$True)]
        [Alias("CN","__Server","IPAddress","Server")]
        [string[]]$Computername = $Env:Computername
    )
    Begin {
        $map="BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
    }
    Process {
        ForEach ($Computer in $Computername) {
            Write-Verbose ("{0}: Checking network availability" -f $Computer)
            If (Test-Connection -ComputerName $Computer -Count 1 -Quiet) {
                Try {
                    Write-Verbose ("{0}: Retrieving WMI OS information" -f $Computer)
                    $OS = Get-WmiObject -ComputerName $Computer Win32_OperatingSystem -ErrorAction Stop
                } Catch {
                    $OS = New-Object PSObject -Property @{
                        Caption = $_.Exception.Message
                        Version = $_.Exception.Message
                    }
                Try {
                    Write-Verbose ("{0}: Attempting remote registry access" -f $Computer)
                    $remoteReg = [Microsoft.Win32.RegistryKey]::OpenRemoteBaseKey([Microsoft.Win32.RegistryHive]::LocalMachine,$Computer)
                    If ($OS.OSArchitecture -eq '64-bit') {
                        $value = $remoteReg.OpenSubKey("SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion").GetValue('DigitalProductId4')[0x34..0x42]
                    } Else {
                        $value = $remoteReg.OpenSubKey("SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion").GetValue('DigitalProductId')[0x34..0x42]
                    }
                    $ProductKey = ""
                    Write-Verbose ("{0}: Translating data into product key" -f $Computer)
                    for ($i = 24; $i -ge 0; $i--) {
                      $r = 0
                      for ($j = 14; $j -ge 0; $j--) {
                        $r = ($r * 256) -bxor $value[$j]
                        $value[$j] = [math]::Floor([double]($r/24))
                        $r = $r % 24
                      }
                      $ProductKey = $map[$r] + $ProductKey
                      if (($i % 5) -eq 0 -and $i -ne 0) {
                        $ProductKey = "-" + $ProductKey
                      }
                } Catch {
                    $ProductKey = $_.Exception.Message
                }
                $object = New-Object PSObject -Property @{
                    Computername = $Computer
                    ProductKey = $ProductKey
                    OSDescription = $os.Caption
                    OSVersion = $os.Version
                }
                $object.pstypenames.insert(0,'ProductKey.Info')
                $object
            } Else {
                $object = New-Object PSObject -Property @{
                    Computername = $Computer
                    ProductKey = 'Unreachable'
                    OSDescription = 'Unreachable'
                    OSVersion = 'Unreachable'
                }
                $object.pstypenames.insert(0,'ProductKey.Info')
                $object
            }

• Pak uz ho jen zavolat (urcite by sel zkratit jen na ProductKey bez OSV, CName etc v pripade ze jde jen o jedno PC v siti, ale takle je to kompletnejsi) :

Get-ProductKey

[80950-ps-getkey-jpg]

Jo, v ps to de taky. Tam jde o to, že registr z toho disku si načteš jako podregistr a ten skript upravíš na podregistr, platí to v případě vbs i ps.
A on je funkční nejspíš i ten Nirsoft ProduKey, co tu uvedl brain_overflow, kdyby člověk nebyl idiot a uměl jej používat, jak jsem jej spustil tak jsem tam viděl načíst složku windows... Nezkoušel jsem ale. Tady asi někdo jej jen tak spustil a ukázalo mu to klíč ze systému, ve kterém se to spustilo. A navíc je tam jasně uvedeno co je to za verzi Windows, když někdo hledá klíč na Windows 7 tak tam asi sotva bude klíč na Windows 10, a navíc to tam ukazuje i cestu...