Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi připojit diktafon k PC přes USB

Mám diktafon, na kterém mám audiozáznamy, které bych potřebovala přehrát na PC. Jinak než přes USB je z toho diktafonu přehrát nelze. Vždy mi to fungovalo bez problémů, ale teď z nějakého důvodu když připojím diktafon přes USB k PC, tak PC ten diktafon nenajde, vůbec nic to nedělá. Zkoušela jsem to na dvou různých PC. Ty audiozáznamy na diktafonu jsou pro mě dost důležité… nechci je ztratit. Poradíte mi, prosím? Jsou nějaké možnosti, jak tento problém vyřešit, abych o ony audiozáznamy nepřišla? Děkuji

Nelze vyloučit problém na USB konektoru diktafonu, např. utržený kontakt k plošnému spoji (co se používá bezolovnaté pájení, je to dost častá závada). Tohle laik nespraví, protože je třeba diktafon rozdělat a spoj zapájet.
Další, poněkud příznivější, možností je to, že v konektoru na diktafonu jsou vyhnuté takové packy, které mají přitisknout kontakty obou spojovaných konektorů k sobě. Tady pomůže lehce prohnout plechový obal zastrkávaného konektoru (např. lehce skousnout zuby), aby ten prohnutý plech dotlačil kontakty k sobě.