Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Virtuální disk

Dobrý den. Chci si vytvořit virtuální disk a na něj nainstalovat originál Win 7HP, ten samý jaký mám v PC. Půjde to? A jestli ano, prosím o postup. Win. chci nainstalovat z originál DVD. Jaký virtuální disk mám nainstalovat? Děkuji za odpověď. :beer: :beer: :beer:

Ptáš se tak, že jediná odpověď je "no přece virtuální!". Ty máš ale zcela určitě na mysli, jaký program na to použít.
Takových programů je více, ale velmi rozšířený, velmi dobrý a zdarma je VirtualBox. Program si můžeš stáhnout ze stránky http://download.virtualbox.org/virtualbox/ ,kde si vyhledáš poslední verzi (momentálně 5.2.4). Budeš potřebovat 3 (slovy tři) soubory:

1) Vlastní instalační program VirtualBox ... Win.exe
2) Soubor s rozšířeními VirtuaBoxu Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack- ... .vbox-extpack (jsou tam dva, ale jsou totožné, tak je jedno který)
3) Soubor s přídavky pro hosta VBoxGuestAdditions_... .iso

Nejprve nainstaluješ VirtualBox (jak jinak, že?). Potom poklepeš na ten soubor .vbox-extpack, a protože tato koncovka už bude přiřazena VirtualBoxu, tak se spustí VirtualBox a začne (za několika dotazů) tato rozšíření instalovat.
Potom vytvoříš virtuální stroj, ke kterému můžeš připojit jak fyzické CD/DVD, tak virtuální ve formě .iso. Provedeš instalaci operačního systému a po instalaci připojíš to stažené .iso a z něj nainstaluješ přídavky.
Hotovo. Tento postup (program-rozšíření-přídavky) udělej při každém updatu VirtualBoxu.

na něj nainstalovat originál Win 7HP, ten samý jaký mám v PC

Ano, kup si jen licencni klic, DVD na instalaci pouzijes to same. Nebo bych se u virtualniho systemu v domacim PC neostychal v nem pouzit nejaky ten warezovy KMS.

S tim mohu jen souhlasit, tak jsem zastance VMWare ovsem pochybuju, ze se do toho tazateli bude chtit vrazet penize, jestli je to jen pro domaci ucely, pro ty obvykle opravdu staci VirtualBox. Pokud by to bylo s nejakym pracovnim vyuzitim a naklady na VMWare by se casem zaplatily, tak i ja urcite doporucuji.