Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde se bere internet?

Zdravím, se známým jsme si pokládali otázku kde se bere internet? Kde například UPC nebo netbox čerpá ty data aby je mohl poskytovat zákazníkům? Odkud se vůbec bere internet? Nevěděl jsem, jestli tuto otázku dát pod kategorii Internet nebo pokec, tak se omlouvám. Dík za odpovědi.

Řešení:

jestli tuto otázku dát pod kategorii Internet nebo pokec

pod kategorii pokec. na zbytečné bláboly o ničem je tu facebook.

není jeden něčí internet, ale megahromady serverů, na které lezeš. proto se internet odnikud nebere, ale prostě je.
provider jen zprostředkuje připojení, ale ty servery jim nepatří a ty data nejsou jejich.

jsou servery, je peering jako propojovači tras, jsou provideři jako připojovatelé uživatelů. to je internet.

Internet neexistuje jako "vec", Internet len vytvára miliardy strojov pripojených k nej,... je to globálna sieť, káble krýžom krážom, satelity a vysielače,... poskytovatel len sprostredkuváva pripojenie k nej,... ovšem on samotný je tvorených samými strojmi pripojenými k tej sieti.. každý PC, každý server, každý router, každý bazmek elektrický tvorí jaksi Internet (no ne úplne každý bazmek).

Keď sa pripájaš k Internetu tak je to jak kdyby ses pripájal ku gigantickému kabelu ku ktorému je pripojeno ďalších miliardy strojov. (laickejšie to už podať nešlo).

Otázka vůbec není hloupá. Přesnou definici internetu by málokdo z hlavy stloukl. Ale o to tady nejde.
Po selsku:
Součástí internetu se stala i otázka tazatele, která se zapsala do dat poradny. Zrovna tak moudré i tupé odpovědi na kterýkoli dotaz.
Pokud se tazatel rozhodne na internetu zveřejnit fotku svého psíka nebo své milé, hle, data dodává i on. Může se osmělit a dodat data třeba z jeho meteostanice.
Internet nemá jednoho majitele nebo správce nebo krmiče dat. Na druhou stranu kterýkoli údaj nebo fotku na internet musel někdo nahrát, nespadly z nebe.

Není to úplně přesné. Internet - už podle názvu - je síť propojených počítačů. A ta bude existovat, i když nikdo nepošle "fotku či jiná data". Internet v podstatě není závislý na vnějších datech. Bez nich by sice ztratil význam, ale samotnou jeho existenci by to nepoškodilo.

Kde například UPC nebo netbox čerpá ty data aby je mohl poskytovat zákazníkům?

Poskytovatel internetového pripojenia proste zabezpecuju internetove pripojenie/prepojenie, aj pre teba, takze si mozes zapnut google a citat si o tom kde sa berie internet.