Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamená u procesoru o 27 % lepší "Effective Speed"?

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700-vs-Intel-Core-i3-8100/3940vs3942 Zadal jsem porovnání procesorů Intel Core i3-8100 a i7-8400 a zjistil jsem, že ten druhý je o 27 % "efektivně rychlejší". Co to znamená? Rozhoduji, do kterého jít a s ohledem na záplaty Windows z počátku roku prý výkon procesorů klesl o 30 %, původně jsem uvažoval o koupi jen i3-8100, ale kvůli této lapálii s procesory uvažuji o koupi toho druhého, který je sice 2x tak dražší, ale o třetinu výkonnější, čili zpomalení se vynuluje.

A ještě by mě zajímal jeden parametr, ten horší procesor i3-8100 nemá automatické přetaktování. Dočetl jsem se, že automatická práce s frekvencí procesoru dokáže výrazně snížit náklady na elektřinu (a přitom se nesníží výkon procesoru).

i3-8100 má TDP 65 W, přičemž i7-8700 má také 65 W. Jenže tento i7-8700 umí automaticky upravovat pracovní frekvence, takže logicky asi bude úspornější?