Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po přechodu z win7 na win 10 nejde hra

Hezký večer,
před pár měsíci jsem přešel zdarma z win7 na win10. Dneska jsem si řekl, že si zahraji NHL09, které na win7 bez problémů jelo.. Ale na win10 najednou ne. Už jsem zkoušel spouštět jako správce, různě překlikávat nastavení kompatibility, ale marně.. Kliknu na soubor exe, chvíli načítá a nic se nestane, vůbec nic.. Neví prosím někdo co s tím? Vzhledem k tomu, že jsem tam měl svoje vlastní soupisky, které trvalo vytvořit spoustu času, tak bych o ně nechtěl přijít, takže bych uvítal nějakou radu, jak to zprovoznit bez odinstälace atp..
Předem dik

Tak vznikl další problém... Hra jede, všechno super, až na to, že soupisky v háji, tudíž, když spustím uloženou sezonu (která je uložena v dokumentech), tak program přestane pracovat.. Jde to ještě nějak napravit nebo budu muset trávit týden děláním nových soupisek?

Tak jsem odinstaloval NHL 09, všechny soubory NHL jsem smazal a dnes nainstaloval NHL08 s tím, že si udělám komplet nové soupisky. Jenomže. Zatímco na windows 7, se mi hra vůbec nesekäla a rozlišení bylo přes celou obrazovku, tak nyní se mi hra neskutečně seká, tak, že se to nedá hrát a na stranách jsou černé pruhy, čili je hra "uprostřed".. Všechny ovladače jsou aktuální.. Co s tím? Jak na to rozlišení a co s tím sekáním? Je to windows desítkama nebo je chyba jinde?

Tak co se týče rozlišení.. Když to přepnu na obrazovku notebooku, tak je to bez pruhů, ale jakmile to přepnu na přídavný monitor, tak už je to s pruhama, takže problém s ovladačema asi nebude.. Ovšem sekání zůstává, zmírnilo se jen trochu..

To je hezké, co jsi napsal, ale na rozlišení jsem se vůbec neptal a Tvé domněnky mě nezajímají. Já se zeptal jasně, takže to zopakuji:
1. Aktuální ovladače jsou včetně ovladače čipsetu (základní desky)?
2. Jak jsi tu aktualizaci provedl? Jestli nějakým programem nebo přes Windows Update, tak to je špatně.

pokud hraješ a budeš hrát staré hry s takovými problémy se můžeš do budoucna setkávat. důležitá je také podpora ze strany výrobce her. všechny tyto hry aktualizuj, tedy pokud je nehraješ ze Steamu, Origin apod.

další možností je pak režim kompatibility, tyto hry by měly být známé takže průvodce kompatibilitou by si s nimi mohl poradit.

Vyzkoušel jsem snad všechno a nic.. Nemůže to být vyloženě win10? NTB se nepřehřívá, využití CPU před spuštěním hry je kolem 11%, ovladače mám aktualizovány, staženy přímo z webu.. Před tím přechodem z win7 na 10 všechno jelo opravdu bez problému... Už si nevím rady..

11% zatížení CPU v klidu? To je ale celkem dost! ::)
Podívej se do Správce úloh, který proces takhle zatěžuje CPU!

A ještě kontrolní otázka k těm ovladačům - teď jsem se konečně dočetl, že máš notebook. Takže ovladače musíš mít pouze a výhradně z webu výrobce notebooku - a to i ovladače pro grafiku!
Zde se právě dělá nejčastější chyba, že lidi stáhnou ovladač z webu výrobce grafiky (AMD, nVidia) a pak se diví, že něco nejde. Výrobce grafiky dodá výrobci notebooku pouze grafický čip a výrobce notebooku ho "obalí" svým HW řešením a patřičně poupraví ovladače.

A jsme doma!
To sis ale měl zjistit ještě předtím, než jsi přešel na Win10. Pokud ovladače nejsou, měl jsi zůstat u Win7. Jak to vypadá, když zkoušíš instalovat jiné ovladače, neurčené přímo pro Tvůj notebook, vidíš přímo před sebou...

Můžeš ještě zkusit hledat na zahraničních fórech, jestli někdo korektně rozjel Win10 na Tvém notebooku a jaké ovladače (případně jak přesně upravené) použil.

Pokud je nemáš zazálohované, nejsou to důležitá data.
Považuješ-li je přesto za důležitá data, máš zřejmě rád adrenalinové sporty.

Aneb - lidé se dělí na dvě skupiny: ti první pravidelně zálohují, ti druzí ještě o žádná data nepřišli.

ty jsi nečetl co jsem ti psal? že ti něco jelo v sedmičkách, neznamená že když to nejede v desítkách můžou za to desítky. to je asi stejná logika jako:
* "v xpčkách mi jela nějaká stará verze daemon tools tak ji hodíme do vist, jé ony padají do BSOD, může za to debilní microsoft s vistama"

přitom výše byla chyba uživatele, protože nepoužil verzi kompatibilní s daným OS.

pokud hra není výrobcem oficiálně podporována ve windows 10 nemůžeš si stěžovat na desítky, chyba je v tobě.