Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku do cca 50k

Zdravím,

V nejbližší době plánuji koupi notebooku, nejlépe herního. Vím, že stolnímu PC se nic nevyrovná, proto jsem jednu chvíli uvažoval o koupi herního pc a notebooku na cesty. Ale vzhledem k tomu, že doma jsem naprosto minimálně a pracovně neustale cestuji, chci si zahrát když mám chvíli čas. Samozřejmě plánuji na NTB i pracovat. Doma propojit NTB s klasickou obrazovkou.

Co se týče výrobce, uvažuji o Asusu či MSI, nebráním se ale i jiným možnostem. V komponentech se již moc neorientuji (poslední pc jsem si stavel před 10 lety ?), hlavní je, aby taky nějaký ten rok vydržel.

A proto bych rád poprosil Vás, zda by jste mi něco takového v této cenové relaci doporučili. Případně jsem ochoten jít s investicí až na 60k, pokud by se jednalo o nějaký opravdu zásadní rozdíl.

Předem všem děkuji za všechny rady ☺️

Je tam zasadni vec, herni notas vydrzi na baterky minimalni dobu. V podstate musi byt pripojen vetsinu casu k elektricke siti, tohle jeste urcite zvaz. A jeste jedna dulezita vec, herni notasy jsou zaroven i tezsi, ale pokud cestujes autem a budes to prenaset jen na kratkou vzdalenost, tak to samozrejme neni problem.

17"

https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

15"

https://www.czc.cz/msi-ge63vr-7rf-014cz-raider-cerna/219582/produkt

https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl502vs-cerna/216300/produkt

Jinak u tech 15" je tady zajimavejsi cena:

https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-gl502vs-fy332t-kovovy_d266623.html

Urcite mrkni co jinych obchodu nez CZC a Alza, davam odkazy z nich, protoze jsou nejprehlednejsi, ale jinde casto sezenes levneji.

Díky za odpověď,

S připojením do sítě i s vyšší váhou počítám, to není problém. Teď tedy nevím, zda li je lepší na hraní 17" nebo 15". Poměrně mě zaujal ten poslední https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-gl502vs-fy332t-kovovy_d266623.html a to právě větším SSD a RAM 32gb, ale v porovnání jsem narazil na pár věcí, ve kterých si nejsem jistý, přitom co se týče vnitřností by až na větší SSD a RAM měli být stejné. Například že proti výše zmíněnému MSI a Asusu Rogers strix má jine frekvence grafické karty i procesoru. V porovnání má frekvenci graf. jádra 1683mhz oproti ostatním dvoum, které mají 1645mhz, počet stream procesorů 1920 oproti 2048, typ paměti DDR4 na rozdíl od SO-DIMM DDR 4 a není uvedena frekvence paměti, kterou ostatní 2 mají na 2400mhz. A poslední, frekvence paměti graf. karty 1506mhz a ostatní vypsáno 8000mhz (což si myslím že je chyba specifikace).

Takže jsem se v tom trochu ztratil.

Chce to mrknout na specifikace u vyrobce, u nas je nejlepsi Alza a CZC a i ty tam maji kolikrat chyby, takze je to pred koupi potreba zkontrolovat u vyrobce.

Jinak ja taky hraju obcasne na notasu, mam hrozne stary a vim, ze budu potrebovat novy, ale bohuzel nemohu si dovolit 50K, pocital jsem do 30K, ale jeste pomerne slusna GTX1060 je take nad tou cenou, tak musim jeste pockat. Co ale vim jiste, ze u me je take notas na elektrice a prenaseni je v batohu na zadech a cesta vlakem nebo autem, nikde vic a tudiz vim, ze pod 17" nejdu. Ted mam 17" 1680x1050 a pristi notas bude 17" 1920x1080, pod to proste ja urcite ne.

Radeji to teda jdi nekam obhlidnout pred koupi, jestli nezjistis, ze jses na tom stejne. (Dal jsem oboji, protoze se tu casto vyskytuji lide, kteri tvrdi, ze jim 15" na hrani staci.)

Tak nakonec se rozhoduji mezi

https://www.czc.cz/asus-rog-zephyrus-gx501vi-gz021t-cerna/220229/produkt na který jsem dostal pěknou nabídku.

https://www.czc.cz/msi-gt75vr-7re-099cz-titan-cerna/221799/produkt za 54k bez DPH

Špatně se mi ale rozhoduje. Oba jsou výborné, u Asusu se mi však zdá 512gb SSD nedostačující. Zase váha Asusu je o polovinu menší, než MSI. Taky mi jde o chlazení, kterého se i přes dobré recenze trochu obávám. Co na to říkáte?

No, ja mam jasno, nekoupil bych si ani jeden.

Kdyby to bylo zadarmo, tak ten Asus. Tady je recenze:

https://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/48583-asus-rog-zephyrus-gx501-ultratenky-notebook-s-gtx-1080?start=12

Souhlasim s autorem:

Negativa: Systém chlazení je pěkný, ale spodní víko je jen plastové a vsadím se, že to bude první věc, která se poškodí. Horší problém je umístění klávesnice, které potřebuje uživatel přivyknout a nemožnost vypnout rudou záři pod notebookem. Dobrý dojem neudělala také kapacita akumulátoru a výdrž, ale hlavně malý disk. Pokud by Asus prodával verzi s 1TB a nižším výkonem, udělal by lépe.

To MSIcko je klasicka spatlanina pro frkuliny, hlavne ze je tam cool RAID. Do toho bych nesel ani nahodou.

Kdyz zustaneme u MSI:

https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

Za 55K:

Intel Core i7-7700HQ; 16GB RAM DDR4; 17.3" Full HD matný 120 Hz displej (1920 x 1080 bodů); grafika NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GDDR5; 256GB M.2 SSD a 1TB HDD

A protoze dejme tomu nevim co z penezma, tak vymontuju HDD, umistim do externi USB3.0 krabicky a misto nej dam do notasu:

https://www.czc.cz/crucial-mx500-1tb/228285/produkt

Takze lepe nez ten frkulinsky nesmysl a jeste levneji.

Dal jsem tam i citaci z clanku na negativa toho Asusu, jsou to proste problemy vyplyvajici z toho, ze to je designovka. Kazdopadne ale u toho Asusu je na hernim notase uplne v p... (nechci byt sprosty), ze to ma 512GB SSD, coz je u herniho notasu proste nesmyslne malo. Pokud jsi srozumen s tim, ze tech 512GB SSD vyhodis a koupis tam minimalne 1TB SSD, tak potom asi za uvahu stoji. To si potom uz musis rozhodnout sam, do takoveho rozhodovani se vzit nedokazu, ale 500 giga na OS+hry+nejaka zakladni uzivatelska data je proste malo.

Edit: Kazde procento vykonu navic je dobre, ono trebna ne hned, ale chces ten notas mit nejakou dobu a za rok dva muze byt GTX1080 ok, ale mirne slabsi GTX1070 uz ne. Jenze ma to i stinou stranku, GTX1080 proste vic topi, navic v tom Asusu je GTX1080 Max-Q nebo jak se to jmenuje. To je specialni varianta, ktera umi bezet s odlehcenym chlazenim, ale taky je o neco mene vykonna. (Edit2: V te recenzi jsou preci testy, tak to tam snad vidis!)

Četl jsem v práci poměrně dost recenzí, některé věci jsem přehlídl (jsem na mobilu), například se mi také povedlo vložit sem špatný odkaz na MSI ntb, měl jsem totiž na mysli tento: https://www.czc.cz/msi-gt73vr-7rf-1016cz-titan-pro-cerna/226837/produkt

Každopádně opravdu chci, aby mi NTB nějakou dobu vydržel, limit jsem si dělal nějakých těch 50- max 60k bez DPH. Taky se mi 512GB zdá málo.

Případně, napadá tě ještě nějaká jiná alternativa z notebooků s GTX1080? Je lepší pořídit si 15" nebo 17" ? Opravdu co se týče váhy a rozměrů, tak je mi to celkem jedno.

Úplně na začátku jsem se právě rozhodoval mezi tebou zmíněnými ntb https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt případně o jeho 15" verzi a pak https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-gl502vs-fy332t-kovovy_d266623.html

Pak jsem začal hledat NTB s GTX1080.

Ještě jednou díky za pomoc

Ten supernadupanej MSI ma za me jednu podstatnou vadu, takovy sileny prachy za notas a ono tam je 128GB SSD, ubohe.

Osobne si stojim za mym predchozim tipem na ten MSI GE73VR-7RF RAIDER + pripadne vymena 1TB HDD za 1TB SSD s tim, ze z HDD udelas vyuzitelne externi uloziste pres USB - treba filmy, hudba atp. Kdyz se podivam na ostatni GTX1080 notasy, tak mi to pripadne spis machrovani za sileny ceny, co vsechno tam vyrobci dokazi nacpat, takze z toho duvodu bych zustal u stridmejsi GTX1070, ale to uz je na tobe kolik do toho vrazis, jenom mi prijde, ze kdyz uz drahej notas, tak aspon 256GB SSD + 1TB HDD 7200ot. nebo tam mit treba jen SSD, ale treba 1 terove.

Edit: To s tou velikosti si taky musis rozmyslet, ja bych do niceho mensiho nez 17" nesel, ale kazdy ma jine priorioty.