Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku do cca 50k

Zdravím,

V nejbližší době plánuji koupi notebooku, nejlépe herního. Vím, že stolnímu PC se nic nevyrovná, proto jsem jednu chvíli uvažoval o koupi herního pc a notebooku na cesty. Ale vzhledem k tomu, že doma jsem naprosto minimálně a pracovně neustale cestuji, chci si zahrát když mám chvíli čas. Samozřejmě plánuji na NTB i pracovat. Doma propojit NTB s klasickou obrazovkou.

Co se týče výrobce, uvažuji o Asusu či MSI, nebráním se ale i jiným možnostem. V komponentech se již moc neorientuji (poslední pc jsem si stavel před 10 lety ?), hlavní je, aby taky nějaký ten rok vydržel.

A proto bych rád poprosil Vás, zda by jste mi něco takového v této cenové relaci doporučili. Případně jsem ochoten jít s investicí až na 60k, pokud by se jednalo o nějaký opravdu zásadní rozdíl.

Předem všem děkuji za všechny rady ☺️

Je tam zasadni vec, herni notas vydrzi na baterky minimalni dobu. V podstate musi byt pripojen vetsinu casu k elektricke siti, tohle jeste urcite zvaz. A jeste jedna dulezita vec, herni notasy jsou zaroven i tezsi, ale pokud cestujes autem a budes to prenaset jen na kratkou vzdalenost, tak to samozrejme neni problem.

17"

https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

15"

https://www.czc.cz/msi-ge63vr-7rf-014cz-raider-cerna/219582/produkt

https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl502vs-cerna/216300/produkt

Jinak u tech 15" je tady zajimavejsi cena:

https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-gl502vs-fy332t-kovovy_d266623.html

Urcite mrkni co jinych obchodu nez CZC a Alza, davam odkazy z nich, protoze jsou nejprehlednejsi, ale jinde casto sezenes levneji.

Díky za odpověď,

S připojením do sítě i s vyšší váhou počítám, to není problém. Teď tedy nevím, zda li je lepší na hraní 17" nebo 15". Poměrně mě zaujal ten poslední https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-gl502vs-fy332t-kovovy_d266623.html a to právě větším SSD a RAM 32gb, ale v porovnání jsem narazil na pár věcí, ve kterých si nejsem jistý, přitom co se týče vnitřností by až na větší SSD a RAM měli být stejné. Například že proti výše zmíněnému MSI a Asusu Rogers strix má jine frekvence grafické karty i procesoru. V porovnání má frekvenci graf. jádra 1683mhz oproti ostatním dvoum, které mají 1645mhz, počet stream procesorů 1920 oproti 2048, typ paměti DDR4 na rozdíl od SO-DIMM DDR 4 a není uvedena frekvence paměti, kterou ostatní 2 mají na 2400mhz. A poslední, frekvence paměti graf. karty 1506mhz a ostatní vypsáno 8000mhz (což si myslím že je chyba specifikace).

Takže jsem se v tom trochu ztratil.

Tak nakonec se rozhoduji mezi

https://www.czc.cz/asus-rog-zephyrus-gx501vi-gz021t-cerna/220229/produkt na který jsem dostal pěknou nabídku.

https://www.czc.cz/msi-gt75vr-7re-099cz-titan-cerna/221799/produkt za 54k bez DPH

Špatně se mi ale rozhoduje. Oba jsou výborné, u Asusu se mi však zdá 512gb SSD nedostačující. Zase váha Asusu je o polovinu menší, než MSI. Taky mi jde o chlazení, kterého se i přes dobré recenze trochu obávám. Co na to říkáte?

No, ja mam jasno, nekoupil bych si ani jeden.

Kdyby to bylo zadarmo, tak ten Asus. Tady je recenze:

https://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/48583-asus-rog-zephyrus-gx501-ultratenky-notebook-s-gtx-1080?start=12

Souhlasim s autorem:

Negativa: Systém chlazení je pěkný, ale spodní víko je jen plastové a vsadím se, že to bude první věc, která se poškodí. Horší problém je umístění klávesnice, které potřebuje uživatel přivyknout a nemožnost vypnout rudou záři pod notebookem. Dobrý dojem neudělala také kapacita akumulátoru a výdrž, ale hlavně malý disk. Pokud by Asus prodával verzi s 1TB a nižším výkonem, udělal by lépe.

To MSIcko je klasicka spatlanina pro frkuliny, hlavne ze je tam cool RAID. Do toho bych nesel ani nahodou.

Kdyz zustaneme u MSI:

https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

Za 55K:

Intel Core i7-7700HQ; 16GB RAM DDR4; 17.3" Full HD matný 120 Hz displej (1920 x 1080 bodů); grafika NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GDDR5; 256GB M.2 SSD a 1TB HDD

A protoze dejme tomu nevim co z penezma, tak vymontuju HDD, umistim do externi USB3.0 krabicky a misto nej dam do notasu:

https://www.czc.cz/crucial-mx500-1tb/228285/produkt

Takze lepe nez ten frkulinsky nesmysl a jeste levneji.

Dal jsem tam i citaci z clanku na negativa toho Asusu, jsou to proste problemy vyplyvajici z toho, ze to je designovka. Kazdopadne ale u toho Asusu je na hernim notase uplne v p... (nechci byt sprosty), ze to ma 512GB SSD, coz je u herniho notasu proste nesmyslne malo. Pokud jsi srozumen s tim, ze tech 512GB SSD vyhodis a koupis tam minimalne 1TB SSD, tak potom asi za uvahu stoji. To si potom uz musis rozhodnout sam, do takoveho rozhodovani se vzit nedokazu, ale 500 giga na OS+hry+nejaka zakladni uzivatelska data je proste malo.

Edit: Kazde procento vykonu navic je dobre, ono trebna ne hned, ale chces ten notas mit nejakou dobu a za rok dva muze byt GTX1080 ok, ale mirne slabsi GTX1070 uz ne. Jenze ma to i stinou stranku, GTX1080 proste vic topi, navic v tom Asusu je GTX1080 Max-Q nebo jak se to jmenuje. To je specialni varianta, ktera umi bezet s odlehcenym chlazenim, ale taky je o neco mene vykonna. (Edit2: V te recenzi jsou preci testy, tak to tam snad vidis!)

Četl jsem v práci poměrně dost recenzí, některé věci jsem přehlídl (jsem na mobilu), například se mi také povedlo vložit sem špatný odkaz na MSI ntb, měl jsem totiž na mysli tento: https://www.czc.cz/msi-gt73vr-7rf-1016cz-titan-pro-cerna/226837/produkt

Každopádně opravdu chci, aby mi NTB nějakou dobu vydržel, limit jsem si dělal nějakých těch 50- max 60k bez DPH. Taky se mi 512GB zdá málo.

Případně, napadá tě ještě nějaká jiná alternativa z notebooků s GTX1080? Je lepší pořídit si 15" nebo 17" ? Opravdu co se týče váhy a rozměrů, tak je mi to celkem jedno.

Úplně na začátku jsem se právě rozhodoval mezi tebou zmíněnými ntb https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt případně o jeho 15" verzi a pak https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-gl502vs-fy332t-kovovy_d266623.html

Pak jsem začal hledat NTB s GTX1080.

Ještě jednou díky za pomoc

Ten supernadupanej MSI ma za me jednu podstatnou vadu, takovy sileny prachy za notas a ono tam je 128GB SSD, ubohe.

Osobne si stojim za mym predchozim tipem na ten MSI GE73VR-7RF RAIDER + pripadne vymena 1TB HDD za 1TB SSD s tim, ze z HDD udelas vyuzitelne externi uloziste pres USB - treba filmy, hudba atp. Kdyz se podivam na ostatni GTX1080 notasy, tak mi to pripadne spis machrovani za sileny ceny, co vsechno tam vyrobci dokazi nacpat, takze z toho duvodu bych zustal u stridmejsi GTX1070, ale to uz je na tobe kolik do toho vrazis, jenom mi prijde, ze kdyz uz drahej notas, tak aspon 256GB SSD + 1TB HDD 7200ot. nebo tam mit treba jen SSD, ale treba 1 terove.

Edit: To s tou velikosti si taky musis rozmyslet, ja bych do niceho mensiho nez 17" nesel, ale kazdy ma jine priorioty.