Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potřeboval bych poradit s programem v C++

Čus,

potřeboval bych poradit s programem v C++ co mám napsat. Jsem v programování úplný začátečník a tato úloha mi rozhoduje o známku, tak bych potřeboval prosím poradit co nejrychleji, díky moc.

Napište program, který ze vstupu přečte celé číslo a najde k němu nejbližší vyšší číslo, které je beze zbytku dělitelné číslem 17

Příklad
=====
Vstup: 6
Výstup: 17

Vstup: 30
Výstup: 34

Změna předmětu, původně: >>Potřeboval bych poradit s programem<< (host) (los)

Ale hlavně, že nepropadne z programování, nebo co to je za předmět. Také bych po slově poradit čekal nějakou specifikaci části, která dělá problémy. Ne že by nebylo jednodušší (v tomto případě i pro nás) napsat mu těch pár řádek textu, než složitě vysvětlovat něco, ale přínos pro tazatele bude opravdu maximálně ten, že nepropadne a až v dalším pololetí bude dělat obdobný příklad, tak bude zase v koncích.

nejak tak,.... ja na Vysokej mal napr. v prvom ročníku Základy Inžinierstva Materiálov kde som sa učil o Blochovej stene a strednej driftovej rýchlosti elektrónov alebo o permeabilite, molárnej polazizovatelnosti a iné pičoviny, a jako programátorovi mi je to tak na hovno, jak kuchárke kvantova fyzika.