Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečně odebrat

Dobrý den, mám na PC instalován OS WIN 10 Home a v minulosti, když jsem z PC odebíral USB flash,tak jsem kliknul na ikonu odebrat, počkal až se objeví po straně hláška,že mohu bezpečně odebrat a USB jsem vyjmul. Aniž jsem něco s PC prováděl, najednou bublina "bezpečně odebrat" nevyjíždí.
Prosím, poradí někdo starému penzistovi - laikovi na PC co s tím udělat?
Předem děkuji za vaše rady t.zv."po lopatě", protože jsem pouze uživatelem PC.
DĚKUJI !!!

Ako píše XoChanel, treba "bubliny" iba povoliť v nastavení.

Tiež je možné USB flešky elegantne odberať myšou v roletke kontextového menu cestou nejakého dvojokenného prehliadača, napríklad TotallCommandera spol. free obdoby. Osobne preferujem tento spôsob po dokončení kopčenia na flešky, USB v TC9.1 x64.

• Udelame to jinak. Zapoj disk nebo to USB do PC, bez na tvuj PC (kuprikladu My PC) tam jak vidis disky, tvuj C:\ etc etc tak jako tvuj USB disk.
Kdyz na neho kliknes pravym tlacikem mysi a zadas 'odpojit|eject' co se stane ?
* Popripade PC restartuj, vypni - spust a zkusit znovu.

• Zvlastni, nastavoval jsi neco v BIOSu, kuprikladu plugin |USB ?!
Mohl by jsi mi napsat (okopirovat) vysledek, jesli je sputen "plugplay" ? :

Pres konsoli CMD :

@powershell get-service plugplay

Nebo : Spust "Powershel" a zadej :

get-service plugplay

* 'Status' musi byt 'Runing'.

• Nech zapojené to tvé zarizeni a v té console zadej :

%SystemRoot%\System32\RUNDLL32.EXE shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

* Mel by jsi videt okenko, kde odebiras periferie -> odepbrat, treba to tvé USB.
[81030-odebrat-png]

• Jak je servis "plug" running|pusten, tak v té consoli CMD zadej :

%SystemRoot%\System32\RUNDLL32.EXE shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

* Po okopirovani textu pouzit : Oznacit a "CTRL+C" a pro prilepit "CTRL+V"
[81031-srh-jpg]

• Tim otevres to "Safety Remote" a odeberes to tvé zarizeni.
* Takle po uspesném odebrani vime ze sluzba funguje a problém je jen v samotné notifikaci.

• Ale muzes jeste zkusit ten USB (Universal Serial Bus Controllers) dat Dezaktivovat|Odinstalovat" a restartovat PC.
* Pri novém spusteni budou ovladace pro (USB) znovu nacteny a snad s trochou stesti s novymy parametry, coz by mohlo tvuj poblém pripade vyresit.

[ALTERNATIVA]
• Popripade pouzit [DISM] a nahlednout na obnoveni a zdravi systému :

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

[Pro opravu] :

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

• Oprava (RestoreHealt), nebo scan (CheckHealt) zabere nejakou dobu, radkove nekolik minut, nez je STATUS 100% :
[81034-dop-jpg]
* Pozor, console musi byt spustena jako spravce, jinak ti bude vracet namisto provedeni prikazu "Error 740".

Toto se mi v sedmičkách ztratilo už před léty. Mám možnost bezpečně odebrat akorát paralelní porty (proč bych to dělal jsou zasunuté v PCI) a tiskárna na jednom z nich připojená (tam by to možná smysl mělo), flešky ani externí disky se mi v seznamu neukazujou. Bohužel nevím po které ze změn to zmizelo, a naopak mám dojem, že to zmizelo z ničeho nic.

Já jsem se s tím smířil, flešku vyndavám normálně (když na ní nikdo nepíše), externí disky po vypnutí nebo poté co najdu dialog bezpečně odebrat složitou oklikou (přibližně: správce zařízení, vlastnosti disku, změnit nastavení, zásady a svazky, a tam je odkaz na bezpečně odebrat; s disky funguje, ale u flešky zobrazí něco jako "zařízení vyměnitelný disk Q není vyměnitelné a nelze jej ukončit ani odebrat").

No, musím se s tím zatím nějak smířit a až někdy bude čas a nálada, tak zkusím celé PC přeinstalovat a třebas se to opraví. Po všech úpravách, které mi poradil pan XoXoChanel se mi i při vlastnostech disku ve správci objevuje to co tobě - tedy "zařízení vyměnitelný disk F není vyměnitelné a nelze jej ukončit ani odebrat".