Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké ovladače zákl. desky instalovat po čisté instalaci Win10?

Chystám se přeinstalovat PC a zajímalo by mě, které ovladače je nezbytné nainstalovat. Nechci používat CD dodané k desce, stáhnu si nové ovladače od výrobce desky. Pořadí asi trefím, jako první chipset, SATA, atd.

Musím, popřípadě je třeba vhodné instalovat ovladač VGA, když mám v PC samostatnou grafickou kartu?
Navíc některé ovladače jsou až nechutně velké, např ovladač LAN cca 660MB? ::)
A co třeba ovladače SATA, jsou tam např. Intel Rapid Storage Technology Driver software i Intel AHCI Driver Path, instalovat obojí?
Nebo chipset? Jsou tam ovladače pojmenované Chipset a pak ještě Management Engine Interface. Také instalovat obojí?
Si tak říkám, že méně je někdy více, tak abych si systém zbytečně nazas*al hned na začátku.

Mám desku ASUS Z170 PRO GAMING + Win10 x64
Přehled - no přehled nevím, je tam toho nějak moc :-/ - je TADY

Je možné, že žádné.
Za mě ideální postup co se týče ovladačů obecně:
0) Nainstalovat Windows
1) Pokud se nenainstaloval ovladač na síťovku/wifi, tak jej nainstalovat přes inf (archivy a exe se dají obvykle rozbalit a obsahují inf) a právce zařízení. Ovladač stáhnout z:
a) webu výrobce hardware, pokud není tak:
b) z catalogu Microsoftu, pokud není tak:
c) z webu výrobce desky, pokud není tak:
d) najít na netu
2) Nechat ovladače nainstalovat přes windows update
3) Pokud nějaký ovladač chybí, doinstalovat postupem v bodě 1)
4) Pokud je potřeba mít na nějakém zařízení aktuální ovladač, tak stáhnout aktuální z webu výrobce hardwaru
a nainstalovat jej, doporučuju přes inf vždy (včetně třeba nvidia ovladače (po rozbalení složky Display.Driver je gpu ovladač a audio je HDAudio)).
5) Pokud je s nějakým ovladačem problém, řešit jej instalací jiného ovladače.

Tu:
http://www.catalog.update.microsoft.com/
a ideálně tam vyhledávej podle id hardware zařízení, i když jde i podle názvu zařízení.
V předchozím příspěvku jsem ti dal jako příklad odkaz na ovladač na můj ATK (id hardware ACPI\ATK0110):
http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=ACPI%5CATK0110
Ale obvykle to, co je v catalogu Microsoftu, je i dostupné přes windows update, takže by se to mělo instalovat automaticky, když na to zařízení ovladač chybí.