Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova pc systému

Zdravim, chystam sa spraviť obnovu, lebo sa mi cca 2x do tyzdna stane že obrazovka zčerná, a reproduktory vydavaju nejaku toninu, pc je potrebne odpojiť od el. siete lebo restart tlacidlo nereaguje.... takže spravim zrejme tu obnovu a mojou otazkou je v akom poradi inštalovať ovladače? nikdy som to este neinstaloval a tak mi neje uplne jasne... Viem že zacat mam matičnou doskou, pozeral som : https://www.msi.com/Motherboard/support/B150-PC-MATE#down-driver&Win10%2064 ... to všetky ovladače ano? system a chipset ma isť ako prví alebo nie? .... na starom pc som pouzival slimdrivers...ale už vela krat som pocul že je zle použivať take programy.... diki

Obnoveniu vyrobnych nastaveni PC. ked dam vymazať aj subory, tak to odstrani aj ovladače alebo nie? naposledy som robil obnovu na starom ntb 3 roky dozadu na win 8.1. a čo by ta čierna obrazovka mohla byť? pc ma len 1,5 roka,tak nepredpokladal som nejaky problem z HW hladiska

To si jeste furt klikas - protestne ty sam ?::) (to nikam nepovede uvidis, zbytecne se tak znamkujes negativne, pronic, zanic..)
Jestli te neco opravu stve, napis nejakému adminovy (treba Fleg, Tchwood, Host) ke kterému mas nejvetsi duveru a napis mu co mas nasrdci.

• Pro jaky OS ?
* Windows 10 obsahuje chipset nativne, presvecit se muzes sam ve *spravci zarizeni , kde hodne stahlych ovladacu kdyz instalujes, tak instalujes predevsim jejich SW cast, jak samotny Driver|Ovladac.
*Spravce zarizeni : [WIN + R] a napsat "devmgmt.msc", nebo pres pravy klik na nabidku START, sam uvidis, jesli mas u zarizeni vykricnik. Ve vlastnostech mas jeho popis + verzi ovladace, moznost aktualizace.

• Z ceho chces ten systém preinstalovavat, z bodu obnovy, nebo z nabidky obnovy pres control panel, instalacni zarizeni USB|CD ?

[TiP] ~ U Windows 10 je i moznost 'Refresh', coz znamena, ze se systém obnovy, ale zustanou ti tvé slozky a soubory.
* Pri "ZAKLADNI" instalaci Windows 10 na novejsi PC, snad neinstaluji skoro zadné ovladace, az na nejaké specifické radice, USB 3.0 / (SouthBridge), nebo v tvém pripade 'Intel Management Engine Driver+Microsoft hotfix'.

[Jaké nainstalovat ?]:
CHIPSET : Intel Chipset Driver
* Treba zde, jde o verzi 10.1.1.38, pritom bez instalace chpst Windows nainstaluje novejsi x.x.x42
HOTFIX :Intel Management Engine Driver+Microsoft hotfix
LAN : Ethernet, PCI-E
AUDIO : Realtek High Definition Audio Driver
* Audio, jestli funguje tak neinstaluji, pripadné nastaveni jako vystup 5.1 delam pres klasicky control audio panel.

Win 10 .. chcel som preinštalovať pretože zrazu mi zacalo robit to stym monitorom,ze obrazovka zčerneje a s pc nejde nič ine spraviť ako ho odpojit od elektriky a znova nahodiť,..ale Karel pisal ze to nemusi a asi ani nebude SW problem... tak som sa pytal že kde v HW by problem vydel,alebo čo si mysli...... chcel som mať "čisty win" bez suborov,lebo predtym som mal par warez hier, kedze už si zarabam, tak si kupujem hry pokiaľ chcem a chcel som sa tych nejakych "zvyškov z warez (ak teda nejake su)" zbaviť... popripade zvysit rychlost/ plynulosť pc...