Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows.old 0 byte

Ahojte, už asi 2 hodiny riešim vymazanie súboru Windows.old. Skúšal som už asi všetko(zmenil oprávnenie, pokúsil som sa to vymazať cez konzolu, stiahol som 3 unlockery, prešiel som asi 20 článkov na nete, vymazať cez safe mod etc.) nič ale nepomohlo. Ono sa to síce tvári, že sa to odstraňuje, ale aj tak sa nič neodstráni. Skúsil som ho ešte vrátiť do posledného bodu obnovy. Objavili sa tam síce nejaké súbory, ktoré som aj cez disk cleanup odstránil, ale tie prázdne zložky sa proste nedajú odstrániť. Ono to síce ničomu nevadí a dá sa to skryť, ale aj tak mi to tam vadí. Ak by mal niekto nejaké riešenie, tak by som bol vďačný, lebo mne sa nijaké funkčné nájsť nepodarilo :.(.

• Windows.old je slozka win z predeslé instalace Windows, vetsinou zustava po Upgrade nebo nové instalaci operacniho systému. Zkousel jsi i klasicky postup, na misto nejakych UNLOCkeru ? :
- Pravy klik na C:
- "Vycistit" :
[01%20Jak%20smazat%20slo%C5%BEku%20Windows_old.gif]
- "Systémové soubory" :
- "Predeslé verze" ? (= .old):
[03%20Jak%20smazat%20slo%C5%BEku%20Windows_old.gif][Jak%20vy%C4%8Distit%20disk%20po%20upgradu%20na%20Windows%2010.jpg]

Nevím jak ve Win 10, ale včera jsem se vrátil na Windows 7 a taktéž mi klasický disc cleanup zanechal část windows.old na systémovém disku.. Odstranila ho až ta utilita, ale jak napsal tazatel (a to jsem si nevšiml), přesunula se část do složky "SWOCT".. ale vzhledem k tomu, že to nezabírá žádné místo, asi to budu ignorovat..

Zvláštní mi jen přišlo, že klasické tvrdé odstranění "shift+delete" sice vyhodilo okno zda chci odstranit tuto složku, .. ale posléze se nestalo vůbec nic, ani žádná chybová hláška o chybějících právech nebo, že soubor "něco" používá.. Prostě.. nic ;)

• Mozna proto ze slo u DownGrade a né UPgrade (tipuji)
• Je i moznost, pouzit konsoli (s admin pravy) pres prikaz "TYPU" :

takeown /F C:\Windows.old\* /R /A

• A nasledovne :

cacls C:\Windows.old\*.* /T /grant administrators:F

• A zadat "Y" jako YES
[cmd-ownership.png]

takeown /F c:\Windows.old\* /R /A
cacls c:\Windows.old\*.* /T /grant administrators:F
rmdir /S /Q c:\Windows.old

• Pro vytvoreni BATCH souboru, pojmenovany treba "old.bat"

echo off
takeown /F C:\Windows.old\* /R /A
pause
cacls C:\Windows.old\*.* /T /grant administrators:F
pause
rmdir /S /Q C:\Windows.old\
pause

..etc Mrkni tdy, snad ti to v necem pohne ;-) : Zdroj : http://www.thewindowsclub.com/delete-remove-windows-old-folder

To som začal robiť až keď tu vznikol ten problém. Bola to posledná možnosť, ktorú som vyskúšal. PC poradna na úrovni. Banda zakomplexovaných adminov s vysokým egom. To, že tu radíte ľuďom neznamená, že ste niečo viac. Snažiť sa vyťahovať takéto argumenty je vážne smiešne.

Hej, a ešte ma sleduje FBI a Obama je reptilián. Nedávno som preinštaloval celý win do továrneho nastavenia. Old som chcel vymazať hneď. Ešte tu mám tak 3 témy, tak choď aj tam a napíš tam totálne bludy len preto, aby som sa cítil ponížený. Trochu treba rozdýchať, že je tu demokracia a za odlišný názor sa tu nechodí do väzania, ale vyrovnaný človek ho prijme.

Nakonec se mě tuto složku podařilo odstranit pomocí jedné edice Windows Live DVD a to konrétně Gandalf'sWin10PEx86Redstone3-05-03-2018 1P5Gu2qZ2BMAoIR1uo0oyxABVLZEOrgRR. Po nabootování této edice z USB jsem onu složku odstranil pomocí programu Unlocker (instalačka už ho obsahuje). Možná by sním šla složka odstranit i ve Windows napřímo protože unlocker lze normálně stáhnout jako Free program.

Promiň, ale kdybys nedělal kraviny a použil nástroj "Vyčištění disku" a v něm přes tlačítko Systémové soubory, tak bys to měl dávno odstraněné během pár sekund.

Můžeš to udělat i ručně, ale to by ses musel naučit zacházet s nastavením práv souborů a porozumět mu. To je vzdělávání se, ale někohoto to bolí. Takže dává přednost bootováním do různých live systémů, aby smazal něco, co jde smazat úplně jednoduše.

Ano, máš pravdu. Melu, nic o tom nevím na rozdíl od tebe, kinga všech odstraňovačů Windows.old složky.
Kdyby ses nepokoušel to rušit ruznými čističi, unlockery - přitom je to nesmysl, protože unlocker je pro uzavření handle nad souborem, ale v tomto případě jsou to jen souborová práva, co ti brání soubor smazat.
Tak to dopadá, když nic nevíš o tom, co děláš a ani se nesnažíš si o tom něco zjistit.

A ty seš co za pokémona? Já si Windows nijak nerozesral ty ocásku. Ta složka se tam objevuje pokaždé když dostane W10 nějakou větší aktualizaci. Standardně ji lze pak odstranit přes nástroj Vyčištění disku v některých případech což byl nyní můj a také tazatelův složka hlásí velikost 0 bytes a nelze ji odstranit žádným způsobem až ten Unlocker pomohl nic víc nic míň. Proto jsem tady napsal jak se to povedlo odstranit mě a to bylo vše takže nechápu to tvé sraní tady ani ten výblitek toho předchozího inteligenta.

S tebou je to těžké. Rozumět nechceš, učit se nechceš - typický výplod dnešního vzdělávacího systému. Abys mohl problém vyřešit, potřebuješ ho nejprve pochopit. Ne stáhnout vše, co najdeš a zkoušet. To je sice taky cesta, ale výsledkem je to, co jsi tu předvedl.
A když se ti někdo snaží pomoct a vysvětlit ti problém, začneš ho napadat, protože ty jediný máš tu svou pravdu.

Těžké je to stebou chlapče. Přečti si jak "vlídně" si začal svým úvodním komentem na mě. A to seš tady admin? Takovou reakci bych čekal od nějakého nevyrovnaného puboše. Já původně ani nereagoval na nějaký tvůj komentář. Prostě jsem jen napsal jedno z dalších možných řešení a vůbec sem nečekal že na to bude někdo odpovídat a už vůbec ne stylem jakým si předvedl ty nebo ještě horším stylem který předvedl ten druhej "poradce" kterého si smazal. Navíc sem se tebe ani o pomoc neprosil protože jsem si daný problém vyřešil sám. Když už jsi teda musel reagovat stačilo by napsat něco jako "I to je jedno z možných řešení ale lepší je tohle...." a doplnil bys svojí radu ale jak tvoje "pomoc" dopadla se všichni dočteme. Stránky se jmenují poradna a já jeden ze způsobů jak se daného problému zbavit poradil a nikde netvrdím že je to jediný a nejlepší způsob ale funguje.

Moje chyba, myslel jsem, že jsi ten, kdo napsal původní dotaz. Takže za to se omlouvám.
Proto byla i taková reakce - řešit to přes nějaké specíální live edice Windows, když to jde vyřešit přímo v systému. Ano, jde to. Když už to nejde přímo nástrojem vyčištění disku, tak převzít vlastnictví složky, nastavit si práva a smazat.

Mimnochodem, já jsem nic nemazal. V tomto vlákně vidím smazané 2 příspěvky a oba smazali jejich autoři.

Toto vlakno je unikat, JaFi sa snad prvy krat v zivote dostal s niekym do konfliktu.
Vseobecna rada...ak nieco nejde zmazat pod samotnym OS, nabootujem z usb iny IS a zlozku zmazem, pretoze tam neplati moc povodneho OS.
Samozrejme na vlastne nebezpecenstvo, ono OS ma asi njaky dovod preco tam tu zlozku drzi a nedovoli ju vymazat.

Nema duvod.

Normalne to smazat jde, problem je jak uz JaFi psal s opravnenima, ktery si rozdrbal.

Je potreba prevzit vlastnictvi souboru a nastavit prava alespon jako admin a pak to na adminovske potvrzeni vymazat. Nekdy je potreba restart PC, to je cele.

Ak je zložka Windows.old moutnutá prípadne zamknutá nejakou službou, nestačí zložke zmeniť prístupové práva, prevziať práva pod Trustedinstaller, System, Users, či spustiť systém v Núdzovom režime či vypnúť fastboot v Správe napájania. Nezmaže ju ani po reštarte.

Jedine skúsiť skriptom, záleží, kde zložka visí:

attrib -r -a -s -h C:\Windows.old /s /s

alebo:

cd C:\
attrib -r -a -s -h C:\Windows.old /S /D
takeown /f Windows.old /a /r
rd /s /q Windows.old

Ideálne je nabútoavť mašinu z ISO W10, s použitím nástroja Diskpart.exe (alebo reštart s použitím cmd.exe)

diskpart
DISKPART> list volume

rd / s / q "C: \ Windows.old"

Zrejme pri x64 bit. bude nástroj diskpart zobrazovať písmeno D:\ so zložkou Windows.old

----
Pozn.:
Pod nejakým distrom live Linux (Ubuntu), nabútovaním PC z cd/usb, by nemala zložka robiť problém s vymazaním.

Existuje este jedna specialita NTFS na ktora upadla od W2K do zabudnutia, pretoze sa pouziva vynimocne a tym su NTFS prudy (streams). Pri ich pouziti moze mat subor 0 bytov, ale nepojde odstranit, pretoze je k nemu asociovany "neviditelny" data stream. Tato vec moze zhltnut aj cely diskovy priestor a nepojde na neho nic vacsieho zapisat, pricom statistika bude nadalej tvrdit, ze na disku je hafo miesta.