Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapojený dvd mechaniky načítava dlhšie win

Pekný deň prajem : ) pred nedávnom som si kúpil do pc ssd a pc sa zapínal veľmi rýchlo ... dnes som práve zapájal dvd mechaniku a po zapojený mi windows načítava o niečo dlhšie : ) je to pár sekúnd ... v biose som vypal aj bootovanie s dvd mechaniky ale nejak nepomohlo : ) v systeme mám nastavené zapnut rychle spustenie win ... ako to vyriešiť ? dakujem

zmieriť sa s tým,počítaču pribudla dalšia možnosť,odkial by sa dal štartovať systém a bios túto prídavnú cestu skúma a mechaniku pri štarte inicializuje a trošku trvá,než zistí,že mechanika je prázdna a neobsahuje žiadne bootovatelné médium a reaguje správne ako prídavný hardware,ktorý je pri štarte počítača v poriadku.........niekedy na niektorých zákl.doskách je nutné po pridaní nového hardwaru vypnúť jednorazovo ochranu proti nechcenému prepísaniu biosu,aby sa po pridaní hardwaru tento zapísal do ESCD/NVRAM v biose-pozri manuál k zákl.doske,aby ozaj počítač fungoval v režime "rýchle spustenie" a neskúmal a inicializoval kompletne všetky zapojené periférie pri štarte počítača vždy odznovu a nezdržoval sa štart.....