Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký 144 Hz monitor k nvidii

Ahoj. Koupil jsem nové PC s nvidii 1060 6g a chtěl bych ještě k tomu nový monitor. První otázka, jit do 144 Hz? Všude čtu, že pro on line hraní je to neskutečný rozdíl. Já ale on line hry nehrají. Také bych rád věděl, jak je to s těmi fps. Musí hra pro plynulost na 144Hz běžet na 144 fps? Teď hraji zaklínače 3 na max detaily na 80 fps a i s touto kartou se zřejmě výš nedostanu. Brat ohled na G-Sync?
Pokud se to i přesto oplati, byl bych rád za vaše návrhy a zkušenosti s konkrétními typy. Podmínkou je jen 27 palců, výškově nastavitelný a cena tak do 10tis.
Děkuji za odpovědi.

• Hodne monitoru ma moznost jit na 75Hz jestli chces neco nahoru ;-)
* 75Hz + Gsync (ULMB) ti bude stacit uvidis a pro GTX@1060 je to akorat.

TiP ~Radeji se zamer na kvalitu a typ urcite DALLE (panelu), kde 120/144Hz jsou hodne TN, kde kvalitnejsi LED@TN stoji vic jak by jsis predstavoval.
Samsung C27FG73 : https://www.alza.cz/27-samsung-c27fg73-d5088176.htm
* Osobne ne jen na hry, jem zvolil monitor WidScreen 21:9 (2 modely "29" a "34" 2560x1080 a QHD 3440x1600), na hrani super, kazdopadne toho vidis vic jako protihraci :-p
[18186_case.jpg]

QLED|VA je vyborny panel s vybornou hloubkou cerné. (1ms + 144Hz je na VA v této cene taky dobré)
* Ale ta 1ms bude urcite s nejakym spustenym jinym prvkem, jinak Q.VA byva nekde okolo 3-6ms)
• Negativni je asi to ze :
Nenastavitelna vyska
Nema DisplayPort
Nema USB HUB.

• Positivni
Vyborny konstrast (hloubka cerné)
Odezva
Kvalia panelu

• To je zcela jedno, AMD FreeSync nebude pouzivat, na misto toho spusti ULMB (do 144Hz je uplne dostacujici).
* ULMB také resi frames, jejich synchronizaci (i kdyz je méne znamy jako G-Sync), kompatibilni jak AMD, tak NVIDIA. O proti G/Fsync, tusim ze mezi kazdy treti ? vlozi jeden cerny. (nekterym lidem z toho boli hlava :-p, G-Syn a ULMB jdou i kombinovat)

[ULMB], co je a jak funguje : https://www.blurbusters.com/faq/motion-blur-reduction/

PS : Jinak jasny, nemusi se drzet jen mé rady ;-)