Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ikona aplikácie (obtiahnutie)

Zdravím, mám na Vás hodne triviální primitívnou otázku, ale mám ikonku (16x16, 32x32, 64x64, 128x128, 256x256) a táto ikona by mala byť na nejakom "neznámom" pozadí... celú ikonu okolo a tiež alpha kanály v nej chcem obtiahnuť bielou farbou, akurát netuším akú šírku obtiahnutia je najvhodnejšie zvoliť aby to bolo viditelné ale zas nie príliš, nejak podobne ako je u ikony OBS. Dajme tomu že ikonu vyrábam z obrázka .png (resp. obrázok PNG vyrábam zo súbory GIMP .xcf.

rozmery xcf sú 512x512 px

doň vkladám obrázok png (neobtiahnutú ikonu) 500x500px (ale mohu zmeniť jej rozmery smerom dole), takže v prípade 512x512 by mala byť aká veľká ikona a aké veľké (aká šírka) obtiahnutie?

napr. ak mám 500x500 obrázok a 6px obtiahnutie (po 2 okrajoch obrázka) dáva v horiontálnom smere dokopy 512px. podobne zas sú 2 ďalšie okraje vo vertikálnom smere.

Chci teda práve vedieť aké rozmery má mať vkladaný obrázok a aká má byť šírka obtiahnutia aby dokopy dávali 512x512 px a aby to obtiahnutie bolo normálne(resp. pomer obtiahnutia ku veľkosti ikony (percentuálne))... zmenšenie nevadí kedže výsledok ikona súbor .ico bude mať rozmery zadané hore.

mne ta ikona neprijde až tak špatná, ano mohla byť lepšia, obsahovo hodne nevypovedá ale ako obtiahnutie ikony je myslím celkom OK. Len možno když obtiahúvam ikonu bielou farbou, by bolo vhodné keby ikona neobsahovala ďalšie biele časti, mala by byť kus kontrastnejšia.

ale i tak sú mi inak nejaké mínuska a pluská absolutne u prdele, najmä když nevypovedajú o hodnote príspevku a väčšina hlasuje ani nie obsah príspevku než podľa svojho názoru na daného "týpka". U stránky devel.cz je ten systém hodnotenia normálny a funkčný, tu na poradne je to ovšem úplne na h...

ale i tak sú mi inak nejaké mínuska a pluská absolutne u prdele, najmä když nevypovedajú o hodnote príspevku a väčšina hlasuje ani nie obsah príspevku než podľa svojho názoru na daného "týpka".

Nezlob se na me, ale ty to nedelas, ze nekoho ominuskujes jenom ze se ti neco nelibi ? Kdybys mel +- u prdele, tak by jsi to tak neprozival a nepouzival (prece jenom jsi byl vzdy v zhrnuti oznacen v prvni 3 trojce jako nejvestsi klikac mesice ;-)) a kaslal bys na to jako ostatni. (proboha dit tys mi daval aji minus za to ze sem dal nekomu pod prispevek smiley, nebo ze sem rikal ze davam jen plus, uz si presne nevzpominam, tedy az na to, ze jsi mi daval - za kazdou prkotinu , coz jsi oduvodnil jako """pretoze to bylo mimo temu""" ..) PS: Za chvili se stejne ke znamkovani odhali i jméno klikace coz je parada, dobrej tah ze strany admin@HOST nebo kdo ten Engine spravuje ;-) A to proto, protoze kdyz "mi" nekdo odpovi a najednou ma 'minus" tak to pak vypada jako bych ho dal ja, jako naposled nekde ve vlakne s "KOZAKL".
PS : Kdyby jsi mi chtel nahodou na tuto pripominku odepsat, snad jsem ti to napsal slusne a bez urazeni, tak si popripade na me nevylivej zlost, protoze se ti tu neco nelibi. Kdyz napises treba nejakému Adminu, treba Fleg, tak ti urcite rychle a rozume odpovi a nemusis se tady zbytecne sam penalizovat !.