Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet v mobilu přes tel. operátora

Ahoj,

zatím jsem měl jen obyčejný mobil bez internetu. Nyní bych již internet v mobilu využil, tak se chci zeptat, jak funguje ten internet přes tel. operátora. Myslím ve smyslu IP adresy. To mi bude nějaká přidělena, takže budu mít stále stejnou? Stejně tak jako když se připojím k internetu přes domácí wifi? Děkuji.

Kdyz uz je tu ten dotaz.

Odpoved je jasna, adresa bude dynamicka, proste se mezi kazdym pripojenim muze zmenit na jinou.

Ovsem jinou vec nevim. Bude vzdy dynamicka verejna jako to mam u T-Mobile nebo muze mit i nejaky operator dynamickou privatni? Nevedel bys to?

Ano, presne tak, ale pro nektere aplikace to muze byt problematicke, kdyz jsi za routerem na privatni IP. Proto muj dotaz, kdyby nekdo vedel, jestli vsichni operatori davaji verejnou dynamickou jen pro to zarizeni, ktere jede na netu (takhle to ma T-Mobile) nebo zda to nekde muze jet routovane nejakou branou.

O rozsah IPv4 adries v sieti providera sa neobávaj. Provider voči vonkajšiemu internetu má vždy pridelenú statiskú IP adresu, tebe bude v rámci SVOJEJ siete prideľovať dynamickú IPv4 adresu. Treba si uvedomiť jedno, že NIKDY nie sú VŠETCI aktívni na ich sieti. Niekto sa odpojí a v tom okamihu je jeho IPv4 adresa voľná, ty sa pripojíš a dostaneš tú IP adresu... a takto sa to neustále opakuje.