BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Přidělena bude, ale ne stále stejná.
Kdyz uz je tu ten dotaz.
Odpoved je jasna, adresa bude dynamicka, proste se mezi kazdym pripojenim muze zmenit na jinou.
Ovsem jinou vec nevim. Bude vzdy dynamicka verejna jako to mam u T-Mobile nebo muze mit i nejaky operator dynamickou privatni? Nevedel bys to?
O rozsah IPv4 adries v sieti providera sa neobávaj. Provider voči vonkajšiemu internetu má vždy pridelenú statiskú IP adresu, tebe bude v rámci SVOJEJ siete prideľovať dynamickú IPv4 adresu. Treba si uvedomiť jedno, že NIKDY nie sú VŠETCI aktívni na ich sieti. Niekto sa odpojí a v tom okamihu je jeho IPv4 adresa voľná, ty sa pripojíš a dostaneš tú IP adresu... a takto sa to neustále opakuje.
Prečo by mal mať provider vždy statickú adresu?
Môže byť statická, môže byť dynamická, môže mať každý inú, môžu mať všetci rovnakú. Je to nepodstatné, a na tvoje mobilné internetovanie to nemá žiaden vplyv.