Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trojan/wolf v notebooku

zdravíím..mám notebook Acer a dostal se mi do něho trojan/wolf a nejde mi odstranit, zkoušel jsem to přes spyware terminator a tam mi to našlo soubor wininit.exe ale nemužu to odstranit..poradí mi někdo??

Sory že tak pozdě ,no podle všeho je tam jen jeden ,víš začalo to tím že se mi z nevysvětlitelného důvodu začali ztrácet nainstalované hry ,prostě naráz zmizeli ,nejsou nikde ani v program files nikde ,najdu vždy jen pár bezvýznamných souborů ,které mi jsou pro běh hry k ničemu ,takže např. ze hry která zabírá po nainstalování na disku třeb 8GB ted není vidu ani slechu.Proto jsem právě proscanoval system a našlo mi to ten trojan wolf ,tak sem si říkal no to by mohlo být tím.
Prozatím všem co jsem to říkal si nevěděli rady tak už fakt nevím

Jo právě to jsem si taky říkal to je dobrý nápak jenže já mám tu debilní vistu s prominutím a tam je to s obnovením systému horší než u xp ,když dám obnovená systému tak mi to ukáže jen body které na dnešní datum nemůžu se prostě nijak dostat jako u xp že bych třeba dal 15.6 nebo tak nemáš s tím náké zkušenosti?

Ak nemas ziadne starsie body obnovenia ani v start-vsetky programy - prislusenstvo - systemove nastroje - obnovenie systemu, tak mas smolu.

P.S. uz si skusil stiahnut ten SuperAntiSpyware, a prescanovat si disk, ako ti bolo poradene vyssie? Co to naslo? Cim si to scanoval ty? Ked ti to naslo nejaky trojan tak si ho mal dat predsa odstranit, nie? Ak nejde tak to skus prescanovat v nuddzovom rezime (pri starte Win mackat F8 a vybrat nudzovy a prescanovat a aodstranit). Ak to aj tak nejde odstranit pouzi iny antivirak, skus NOD32 skusobnu verziu (www.eset.sk) a prescanovat cely disk.

Samo od seba nic nemizne, ak tam mas nejake bezvyznamne subory tak napis jake presne (nazov subory, velkost) subory tam mas, a kde presne, a preco myslis ze by tam mali byt nejake ine subory. Co presne ti nejde, co presne to hlasi, atd., aby sa dalo normalne na to poradit.

Scanoval jsem to vším ,ale nic to nenašlo jediný mi našel ten trojan wolf soubor wininit.exe spyware terminator ,pak sem se někde dozvěděl i že to vlastně ani samo osobě vir není ,tak já tedka fakt nevím ale ty hry přece s pc nemůžou mizet jen tak samy osobě....:.(

Jo to určitě ano hry ,software apod.právě proto že nemám internet tak si musím všechno shánět popř.vybírat se svého bývalého pc..Tedka jsem začal mazat a odinstalovávat různé věci u kterých mám podezření ,protože už fakt nevím čím by to mohlo být jsem v koncích:-|

Precitaj si este raz moj prispevok a hlavne ten jeho koniec

ak tam mas nejake bezvyznamne subory tak napis jake presne (nazov subory, velkost) subory tam mas, a kde presne, a preco myslis ze by tam mali byt nejake ine subory. Co presne ti nejde, co presne to hlasi, atd., aby sa dalo normalne na to poradit.

Si schopny na to odpovedat?

Podívej napíšu to eště jednou z notebooku se mi mažou jen tak hry ,prostě den i dva fungujou a pak když dvakrát kliknu na zástupce tak se mi napíše že cílový soubor např.blabla.exe byl přesunut nebo změněn takže nebude fungovat ,tak jsem se automaticky podíval do program files kde se hra instalovala a ta hra prostě celá složka nikde celých 8GB nainstalované hry naráz zmizí ,prošel sem to všemmi antivry a antispywary a nic mi to nenašlo žádný problém až na spyware terminator ten mi našel trojan wolf v podobě souboru wininit.exe.Tak mě automaticky napadlo jestli to nemůže být tím...
Žádné bezvýznamné soubory mi to nenašlo ,pravda našlo mi to pár souborů z těch her ale ty mi jsou k ničemu jde třeba o save gam atd...které mi jsou pro chod hry k ničemu ,ale kde se ztratí třeba 8GB jen tak to mi není jasné:-(

Takze sa stratila cela zlozka hry? Tak to ti garantujem ze toto sa neurobilo samo a tipujem ze to ani nebol ziaden vir. Opytaj sa rodicov, tipujem ze ti hru odinstalovali aby si sa tolko nehral :-)

P.S. pozri sa do pridat-ubrat programy, je tam este v zozname uvedena ta hra? Ak nie je, tak tu hru niekto rucne a korektne odinstaloval.

No přesně tak jak říkáš ztratila se mi celá složka a né jen jedné hry a nejsou to jen nějaké složky většinou 4 až 8GB ,a notebook mám neustále u sebe navíc nebydlím s rodičema a zase nejsem blbec abych nevěděl že jsem to sám nějak smazal.....zkrátka je to záhada a asi si s tím nikdo rady nedá:-|

No, zahada to urcite nie je, problem je pravdepodobne v obsluhe. Tak si aspon pozri v pridat/ubrat programy ze jake supercistice si tam poinstaloval a mozes ich rovno odinstalovat :-) Prip. komplet obnov Win na stav po kupe notebooku (z recovery DVD apod zavisi od vyrobcu NB)
Mozes napisat ze ci je ta hra v pridat-ubrat programy?

No to je právě taky docela vtipné ta hra tam je ,ale když ji dám odinstalovat nemá to žádný vliv(ona se sice klasicky bez problémů odinstaluje ale vůbec se mi neuvolní místo na disku která ta hra zabírá:-) ) čímž chci říct že ono se to fakt nějak smaže z pc ale v odebrat programy tam ta hra pořad JAKO je

No tak ak hra je v pridat/ubrat programy, tak to nebolo doinstalovane, ale tu zlozku s hrou fakt nieco/niekto zmazal. Sama nezmizne len jedna zlozka (keby to mizlo samo kvoli HW problemu tak by si mal aj ine vaznejsie problemy), musel konkretne tu zlozku bud zmazat nejaky SW alebo nejaky clovek. Napr. je mozne ze mas nainstalovany nejaky cistiaci SW (take veci vobec neinstaluj), alebo si tam kdesi spustil nejake obnovenie systemu a vymazalo to novsie veci alebo co.
Mohol by byt aj vir ale ten by podla mna nezmazal aj zlozku tak preto nepredpokladam vir.

Odinstaluj nepotrebne/cistiace SW a uvidis. V pripade problemov tam daj OS+SP+ovladace nanovo nacisto vcetne formatovania.