Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Provider mi neda heslo do modemu

Potrebuji se zbavit souseda co je na me wifi. Bohuzel abych zmenil heslo potrebuju heslo od routeru a to mi z bezpecnostnich duvodu provider neda. Je nejaka moznost jak sabotovat toho souseda? Bez zmeny hesla a rozbiteho rypaku?

Neviem co mas za providera ale neexistuju ziadne "bezpecnostne" duvody preco by ti nemohli dat heslo do routeru ktory si si mozno aj zaplatil. Neni to notmalne a tomu providerovi asi jebe, ak to bola nejaka sekretarka na telefone tak razne pozaduj technika. Ale heslo ti mozu zmenit oni alebo router sa da aj resetnut a nastavit si tam potom co chces. Ale potom ho mozno nebudes vediet nastavit tak aby to vobec fungovalo.
P.S. heslo mozno mas napisane zospodu na routeri.

Pokud jde o nějakého menšího providera, tak to nejspíše bude tak, že v tom routeru je nastavena konfigurace přístupu do jeho sítě, která může být pro všechny zákazníky stejná a kdyby ji někdo zjistil, tak by se mohl připojit bez smlouvy. Nebo tam může být nastaven limit rychlosti připojení, který by si pak zákazník mohl sám změnit.

Osobně jsem při údržbě PC u jednoho známého na jeden případ takového vesnického providera narazil.
Ale i bratr v Jablonci nad Nisou má bezdrátový internet s mikrotikem ve funkci přístupového bodu, kde také nemá přístup k nastavení. Ale když jsem potřeboval změnit IP rozsah vnitřní sítě a rozsah DHCP aby obpovídal představám, tak stačilo zavolat a za chvíli bylo požadované na dálku přenastaveno.

Router jsem dostal zadarmo, heslo zespodu nefunguje a zkousel jsem podle manualu ho rebootnout a taky to nejde. Mam s nim smlouvu na 12 mesicu a odstupovat nechci.

Slo by koupit vlastni router a prepojit si to?

Nevime.

Pokud je provider az takovej amater, jak to podle tvych prispevku vypada, tak ano, slo by to. Jinak ale lze zaridit, aby se neutorizovany router nepripojil. Takze pred nejakou koupi vlastniho zarizeni, by to chtelo to nejprve pujcit a vyzkouset.

Kontaktovat podivného providera.

Pokud to nepomůže (a chceš u něj zůstat), napadá mě jen jedno:
(technicky tomu nerozumím, třeba je to hovadina)

Na ten router připojit kabelem další svůj wifi router, ve vlastní správě. A ten původní obalit alobalem, olovem, aby v režimu wifi nefungoval.

Dobrej napad. ;-)

Pokud by to neslo resit jinak ani pripojenim vlastniho routeru misto toho od poskytovatele, tak urcite s tim alobalem dobra moznost, nicmene urcite bych neobaloval router na tesno. Ono to taky vydava nejake teplo a uplne na tesno by ho mohl uvarit, spis bych to videl na nejakou krabicku ne uplne utesnenou, vystlanou alobalem a vlozit router, potom pripadne zkouset kdy nepobezi wifi, jde o to zamezit signalu anten.

Kustikove

Muzes zkusit tuto radu.

Na ten router připojit kabelem další svůj wifi router, ve vlastní správě. A ten původní obalit alobalem, olovem, aby v režimu wifi nefungoval.

od L-Cora mozna bude fungovat.

Ja bych navrhoval jednodussi moznost, ktera by mohla fungovat.

Predtim nez koupis nejaky wifi router, pujci si treba od kamose wifi router na vyzkouseni zda to bude fungovat.

A to ze ten wifi router od tveho providera nahradis tim od kamose a ten od providera nekam uklidis napr. do skrine. :)

A pokud to bude fungovat, tak budes vedet ze se soused nedostane na tvoji wifi.