Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě "herního NTB"

Dobrý večer, potřeboval bych prosím poradit jaký vzít notebook do 37 tisíc .. mám vyhlédnuté 2 a nevím který bych měl vzít ? Přemýšlím nad MSI GP72MVR 7RFX-642CZ Leopard Pro a ASUS ROG STRIX GL703VM-GC050T Black Metal. Ten on MSI má grafiku GTX 1060 3gb kdežto ten od ASUSU má GTX 1060 6gb ale zas jen 60Hz TN panel kdežto od MSI má 120Hz. Oba dva mají 8Gb RAM což sice není moc ale dokoupil bych dalších 8. A co jsem si tak četl tak zas ten od MSI má lepší chlazení. Mohly by jste mně prosím poradit co by byla lepší volba prosím ? NTB chci kupovat kvůli práci/přenosu/častému cestování ale aby to i nějaké ty hry zvládalo.

GTX1060 je v pripade notebookove verze uplne stejna a je rozdil opravdu jen v pameti 3GB a 6GB. V podstate by 3GB na fullHD pro vetsinu her melo stacit, nicmene je to na hrane, urcite je lepsi mit 6GB minimalne do budoucna nebo na tech par hodne narocnych her, ktere uz dnes vyzaduji vic.
Ten Asus ma i kvalitnejsi displej typu IPS, takze osobne bych mu dal prednost. Nakonec u novych her ti stejne nepujdou FPS nad 60, takze k cemu 120Hz monitor. To bys musel silne priplatit za notebook s GTX1070.

Jinak ale ani ten MSI neni spatny a to chlazeni ma pry povedene, je to na tobe, nemyslim, ze bys prohloupil, at vyberes kterykoliv z tech dvou.

Děkuji ti moc za informace :) .. jinak ten MSI má taky typ displeje IPS (nahoře jsem to napsal blbě .. omlouvám se ..). Chtěl jsem se ještě zeptat .. oba dva mají 128Gb SSD a zajímá mě jestli to přeci jen není málo a nechtělo by to 250gb SSD aspoň ? Pokud ano tak které prosím ?? Jo a ještě které ramky bych tam mohl dokoupit (které by bylo dobré) abych měl 16Gb ram ? A ještě asi budu muset pořídit externí mechaniku abych nainstalloval Windows ne ?

Ty notasy jsou snad dodavane s nainstalovanym Win10 Home. Jinak instalace Windows 10 mozna z flashky, mechaniku netreba.

RAM asi budes muset risknout, mrkni na web vyrobce notasu, jestli v supportu nejsou ozkousene RAM, jinak proste co nejpodobnejsi parametry jako je RAM uvnitr. 2. slot jsem se koukal, ze by oba notasy mit mely.

128GB SSD na OS staci, obavam se ze na hry to chce minimalne 500GB, ale hry muzes dat na HDD 7200ot., jiste bude to pomalejsi nacitani, ale pokud se nechces vydat z penez za velke SSD, tak moc jineho nezbyva.

Hele, ten Dell ne, tazatel chce myslim 17" displej, jestli se nemylim a druha vec, ze Asus a MSI pouzivaji u vetsiny svych hernich modelu HDD 7200ot., kdezto ostatni vyrobci vcetne Dellu pouzivaji 5400ot.

Takze za me, pokud chci pracovni notebook, tak bych docela volil Dell, pokud ale chci herni notas, tak jednoznacne MSI a Asus (+ je mozny jeste Acer, protoze byva nejlevnejsi a na druhou stranu neni uplne odrbany jako nekteri dalsi znacky, nicmene urcite je z tech jmnenovanych nejhorsi.)

to kozakl&RX
Nelustroval jsem uvedené NB, ale tazatel uvádí:

NTB chci kupovat kvůli práci/přenosu/častému cestování ale aby to i nějaké ty hry zvládalo

takže na přenos a časté cestování určitě ne 17" a hrací taky uvádí v uvozovkách, takže moc dobře ví, že NB není určen pro hraní her, ale že je umožňuje hrát s určitým omezením a trvalým přetěžováním ho může časem odeslat do křemíkového nebe.
Výměna HDD za 7200ot. není problém, ale pokud ho nebude trvale přetěžovat, pak si myslím, že na občasné hraní stačí i 5400ot.

Dobrý večer, budu se tedy rozhodovat mezi https://www.alza.cz/msi-gp72m?dq=5104010&o=1 a https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gl703vm-gc050t-black-metal-d5151172.htm?o=1 jenže nikde nemůžu najít přesné (originální) spec pro ten NB od Asusu, protože by mě docela dost zajímalo zda na Alze jde fakt o GTX 1060 6gb a ne o GTX 1060 3gb (protože před nějak 3 měsíci se někdo ptal v otázkách a Alza mu napsala že se jedná o 3Gb verzi ale to by snad už změnili v popisku ne?) a zda se jedná o mobilní verzi grafiky nebo o desktop .. pokud by se jednalo o normální verzi grafiky GTX 1060 6gb (ten od MSI má desktop 3gb) tak bych šel spíše do toho asusu kvůli 6gb namísto 3gb abych měl něco i malinko do budoucna. Jen nevím zda by fakt nebylo lepší vzít tu 3gb verzi s 120Hz panelem ?? A vím že 17,3" není zrovna moc ideální na cestování ale to už bych si nějak pořešil.

Tady v te diskuzi na CZC tvrdi clovek, ze to tve oznaceni znamena 6GB grafika.

Neexistuje notebook s desktop verzi GTX1060, ve vsech beznych notasech i v tom MSI je grafika GTX1060 (notebook).

Jsou v noteboocich pouze tyto dve varianty:

GeForce GTX 1060 (Laptop)
GeForce GTX 1060 Max-Q

Max-Q je verze se snizenyma taktama ale take s nizsim chladicem a proto muze byt notebook hodne uzky. Oba ty tebou vybrane notasy pouzivaji klasickou GTX1060 pro notebook, nikoliv tuto Max-Q.

Děkuji moc, takže se aspoň nemusím bát že by to byla mobile grafika .. a to desktop jsem myslel jakoby s výkonem stolního PC viz. zde: https://cz.msi.com/Laptop/GP72MVR-7RFX-Leopard-Pro/Overview .. Takže pokud to chápu dobře tak ten od Asus má GTX 1060 6Gb s výkonem stolního PC přesně jak uvádějí u toho od MSI s GTX 1060 3Gb ?

A co se tak dívám tak na alze úplně nahoře u toho NB asus píšou že GTX 1060 6Gb (a jedná se o 17,3") ale dole v popisku že grafika má jen 3Gb kdežto ten stejný NB až na to že je 15,6" má že prý 6Gb grafiku (a to píšou úplně nahoře i dole). Tím pádem jsem z toho zmaten ještě více??

Pokud se rozhodnes pro ten Asus, tak proste zavolej do Alzy, ze to chces overit, nemel by byt problem, aby ti rekli, jak to s tou grafikou je. Klidne muzes i objednat a pred koupi, aby to overili primo na objednanem modelu, kdyz to bude 3GB, tak proste objednavku zrusis, fakt na Alze s timhle nebude problem, to same CZC, tam jsem kvuli podobnym vecem i sam parkrat volal a vzdy zjistili a dali vedet.

GeForce GTX 1060/6GB (Desktop) 1280 @ 1506 - 1708 (Boost) MHz 192 Bit @ 8000 MHz
GeForce GTX 1060/3GB (Desktop) 1152 @ 1506 - 1708 (Boost) MHz 192 Bit @ 8000 MHz
GeForce GTX 1060/6GB/3GB (Laptop) 1280 @ 1404 - 1670 (Boost) MHz 192 Bit @ 8000 MHz
GeForce GTX 1060 Max-Q 1280 @ 1063 - 1265 - 1341 - 1480 (Boost) MHz 192 Bit @ 8000 MHz

Snad je to z toho jasny. U desktop ma 3GB verze mene stream procesoru nez 6GB verze. U notebooku jsou obe verze 3GB a 6GB stejne a stejne jako 6GB verze pro desktop, ale oproti desktopove verzi maji snizene takty. Max-Q verze ma potom jeste vice snizene takty.
Takze nejvykonejsi bude desktop 6GB. Desktop 3GB a notebook 3GB a 6GB budou s hodne podobnym vykonem. Max-Q bude mit vykon nejhorsi, coz je dan za uzkoprofilove reseni.
(Neuvazuju pametovou narocnost, tam je jasne, ze cim hra vyzaduje vic pameti, tim budou na tom 6GB verze lepe.)

Tohle je na tobe, take mam nejak tak planu neco v podobnem stylu koupit, ale novy notas budu nejspis potrebovat az na podzim. Protoze notas se mnou jezdi prevazne vlakem a nikde ho moc krome vikendu netaham, tak jednoznacne preferuju 17". Musis vedet ty, jestli ti prenaseci moznosti stoji za ten kompromis mensiho displeje.

Já mám MSI Apache Pro za 35 a upřímně jsem za tu cenu čekal něco víc..
Mám tam problém s renderem u her jako např. GTA V či Watch Dogs 2, k tomu místo, kde mám levou dlaň neskutečně peče, takže musím každý 3 minuty utírat pot .
Celej NTB je rozpálenej, takže pokud např. někde jedu v autě či běžím a držím chvilku W, pálí to neskutečně..
Za tu cenu bych čekal něco jiného, takže já bych volil ASUS už jen proto, že s MSI mám špatnou zkušenost..

To neni zrovna typicke vyuziti notasu. Odpoj ten monitor a spust ciste na notasu jen toho Witchera 3. Jinak ale teplota 70/80 mi prijde OK v plne zatezi, to by nemelo az tak extremne hrat, je to divne, skoro bych rekl, ze na reklamaci.

Pred nedavnom som mal na servise Asus, neskutocne piekol.
Asus mal problem u prdchadzajucej generacia s teplom tiez a nie po 2-3 rokoch, ale takmer neustale.
Sucasna generacia ich hernych modelov ma vraj vyrazne vyssiu ucinnost, ale kedze je na trhu par mesiacov tak este nie su skoro ziadne odozvy na to ako realne chladia.
Nicmenej maju tak vychytavku so zdvihnutim sasi po otvoreni veka, co urcite pozitivne vplyva na airflow, takze im to tak trosku aj verim. Zatial.