Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Latitude E5500 - CPU Upgrade

Dobrý večer, chci se zeptat , zda bude procesor Intel Core2 Duo T9550 fungovat v notebooku Dell latitude E5500? Nyní je tam Intel Core2 Duo T7250 a podle support listu by to jít mělo, ale raději se zeptám. Notebook je tety a po těch letech by to chtělo nějaký upgrade. Nyní tam je tedy toto C2D, 2GB DDR2 ram a 250 GB HDD na kterém je Windows XP. Moje vize by byla dát tam Intel C2D T9550 , rozšířit na 4GB, dát 1T HDD (Má to hlavně na fotky a videa , jinak bych uvažoval o SSD , ale tam si nejsem jistý ,jestli by to šlo) a nainstalovat Windows 10.

Děkuji za případné odpovědi ^^ :)

Moji odpověď asi nebudeš chtít slyšet, ale podle mě nemá smysl oživovat zdechlinu. Ten Dell sám o sobě je kvalitní, ale buď ať je používán tak jak je a pokud nedostačuje, tak pořídit jakýkoliv dnešní notebook do 10000,- a bude na tom výkonově líp, nemluvě o moderních technologiích - novější operační systém, porty, rozhraní....

Samozřejmě to není úplně fajn odpověď , ale tetě se do toho nechce moc investovat a ten procesor seženu na aukru za 300 Kč, další DDR2 modul mám a 1T disk se pohybuje okolo 1200Kč, ale ten není úplně potřeba. Samozřejmě chápu jak to myslíte, ale nechce se jí teďka kupovat nový notebook, chce co nejmenší investici a aby jí to vydrželo na nějakou chvilku. Což by v téhle konfiguraci mohlo, pokud se nepletu. Hlavním problémem teď je Windows XP, který nemá podporu a tak tedy ani nějaké programy například od applu nejsou podporovány. To bych vyřešil přeinstalací na W10 , ale na to 2GB ram nestačí, proto chci rozšířit na 4GB a CPU by to taky trošku popohnalo. Jinak být to na mě , samozřejmě volím cestu, kterou jste navrhoval nebo koupit jiný dell /lenovo/hp z trošku novějšího období , přidal SSD a fungoval.

Samozřejmě na první pohled upgrade vyjde laciněji, ale pořád to bude starý notebook, i když výkonově bude tetě stačit. Budeš muset řešit (ne-)kompatibilitu dokoupených komponent a kdykoliv může odejít něco jiného. U nového noťasu by měla dva roky záruku.... A šel by vybrat nějaký slušný repas....

Pokud je v support listu, tak (teoreticky) pasovat bude (někdy je nutný upgrade biosu). Ale jak jsem už psal, osobně bych do toho nešel, je to riziko, že se vyskytne nějaký problém při montáži nebo provozu, navíc nutnost rozebírat celý notebook....

Tak nějaký malý posun tam snad bude a za cenu 150 Kč, co jsem nakonec našel si myslím, že to stojí. Obtíže nevím jaké by měly být. Ram rozšířím, to není problém. SSD se pořídí. Problém je trošku s W10, protože Dell pro to nemá support, což jsem ani nečekal , že bude mít, ale lidi psali, že je tam obtíž s driverama na touchpad a někdy i wireless. Uvidím tedy. Zkusím W10 a když to nepůjde tak W7, který support ještě má.