Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vliv zapojení napájecího konektoru (2/3žil) na kvalitu audia

Ahoj, mám dotaz, když bych pracoval hodně s audiem na notebooku a měl bych třeba bych poslouchal na sluchátkách a nebo reproduktorech připojený přes stereo jack (a buď v režimu sluchátka nebo line out– zesíleny vlastním baterií a nebo zesíleny napájením ze sítě), ovlivnilo by nějak kvalitu audia či šum či zkreslení, pokud by notebook (nebo i případně reproduktory v síti) byl připojen 2žilovým a nebo 3 žilovým konektorem?

Mluvíme-li o rozvodu 230V, tak při napájení pomocí třížilových kabelů může, a také často vzniká zemnící smyčka, která je zdrojem intenzivního rušená zvaného "brum".
Problém je v tom, že pokud je zařízení navrženo pro třížilové připojení k rozvodům 230V, tak se nesmí ten jeden, ochranný vodič (který je příčinou rušení) odpojit a musí se hledat jiné řešení. Ten vodič je tam totiž kvůli bezpečnosti a to je nadřazeno nějakému brumu...

Nemalo by to mat ziaden vplyv. Akekolvek bezne repro alebo cokolvek s audiovstupom byva v drvivej vacsine uplne galvanicky oddelene od siete.
(a navyse aj ten adapter na sekundarnej strane by mal byt oddeleny, ale to nie vzdy plati uplne, bohvie preco cinanovi jebe)

P.S. ako sa uz vyssie pise, ak mas problemy s nejakym rusenim, tak sa musi najprv identifikovat povod toho rusenia v tvojom konkretnom pripade, a nasledne vymysliet ako to eliminovat v tvojom konkretnom pripade, tych povodov rusenia moze byt XY roznych a eliminuju sa XY roznymi sposobmi.