Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přepínání mezi baterií a napájením

čaute,
potřeboal bych pomoc předtím než půdu do servisu. Poslední dobou se mi neustále stává tohle jakmile začnu sledovat videa (youtube) ve vyšší kvalitě nebo hrát nějaké hry na notebooku. https://www.youtube.com/watch?v=an-UZU6j3eE. Zkoušel jsem přeinstalovat počítač a nic... přemýšlím že si koupím adaptér nový, ale nechci si to kupovat zbytecne pokud by to problem nevyresil. Myslite ze pomuze nový adapter? Dekuji

Tri možné príčiny:
1) Nedostatočný výkon napájacieho adaptéru - v prípade vyššej záťaže (pri sledovaní videa vyššej kvality, hrania náročnej hry) nestačí plne výkonovo zabezpečiť NB a preto sa výkon berie z batérie = nový, silnejší adaptér;
2) Chybná elektronika batérie, ktorá nekorektne udáva OS svoj stav = premerať batériu, skontrolovať riadiacu elektroniku = servis;
3) Chybný nabíjací modul v NB, ktorý nedokáže správne nastaviť rozdelenie výkonu pre napájanie NB a prideľovanie výkonu k nabíjaniu batérie = servis.
V prípade 1) sa to dá zistiť odskúšaním iným napájacím adaptérom s vyšším výkonom (ovšem musí súhlasiť výstupné napätie).
V prípade 2) odskúšaním inou kompatibilnou batériou rovnakého druhu (každá má svoje typové a kódové označenie na sebe - príklad
[5353.jpg]
je označená A32-K55). V prípade 3) je to len na servise.

baterka s tym nemoze mat nic, nabijanie/nenabijanie hlasi EC v notebooku, nie baterka.
Moze byt nahovno zdroj, skusil by som najprv na test iny kompatibilny niekde len na test, ne hned kupovat. Ked nepomoze tak bud blbne EC alebo nieco vadne v ntb, alebo moze byt aj nejak zblbnuty windows (aspon by som to restartol, ne "vypnut" ptz to je od W8 len sleep. Idealne je uplne to vypnut a aj odpojit baterku na minutu ak sa da odpojit, nech sa resetne EC)