Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr monitoru na programování/hry/filmy do 5,5 tisíc

Zdravím,
potřebuji nový monitor, ale moc se v tom neorientuju. Přestal mi fungovat 18" monitor, tak jsem prošel pár recenzí a snad ve všech našel monitory nad 24", což mě zarazilo, protože mi to přijde dost, ale to je asi o zvyku.
Monitor budu využívat prakticky na všechno - práce (programování) i zábava (hry, filmy apod.). Žádné úpravy fotek nebo práce s grafikou.

Co bych si představoval?
Full HD, 24" maximálně, matný, možnost neustálého připojení ke stolnímu pc a připojování k notebooku (tedy možnost připojení více zařízení a přepínat mezi nimi. Tedy asi více HDMI portů? 1 HDMI kabel doma mám) a v budoucnu nejspíš přikoupím další monitor (netuším, jak je tohle řešeno, jestli pro to musí mít monitor něco navíc). (+ dostupnost na Alze :-))

Co by byla výhoda (nepožaduji, ale je to plus)?
Nastavitelná výška a reproduktory.

Cena?
První jsem si představoval, že tak 3 tisíce budou stačit, za což jsem něco našel, ale není to úplná hitparáda. Takže po doporučení Dell U2414H od známého jsem ochoten jít výš, ale těch 5,5 tisíc (cena toho Dellu) je strop. Takže za nižší cenu budu rád, ale záleží, na úkor čeho to snížení bude.

Předem díky za tipy

Pouze AMD Radeon HD 6700. Hraju např. Dota 2 nebo CS:GO apod. Nic nového, protože si to ani na té grafice dovolit nemůžu, nehraju. Doufal jsem, že změna monitoru na FullHD problém nebude, když mi na bývalém monitoru (1440x900) tyto hry šly v pohodě (+- střední detaily, kolem 100fps). Notebook, který budu k monitoru připojovat, je v tuto chvíli Lenovo Z50-70 - ten využívám na práci. Tam je snad g. karta dostačující pro 2 monitory.
Každopádně monitor tak i tak potřebuju, protože minulý už ani spustit nejde.

Díky. A tip na nějaký levnější by nebyl? Díval jsem se po levnější variantě (je mi jasné, že to bude na úkor něčeho jiného) a něco podobného jako Dell S2415H by mi stačilo, ale tento má bohužel lesklý povrch.

Za fullhd neutrácet víc než 3000 . a zjistit, že to není laciný 6bit nebo TN nebo blikající(s PWM) nebo s nižším než 97% sRGB, takové mají cenu nula. Ale hledání bude těžké. Má li být nový (ne z bazaru), tak ho asi nenajdeš.