Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrotik Hap Lite router RESET

Zdravim, koupil jsem od znameho router Mikrotik Hap Lite a nedari se mi ho resetovat do defaultu. Stahnul jsem si Netinstall porad se mi router do nej nechce nabootovat.
Mam modem od O2 Huawei B315 ktery pouzivam jako router, do nej je zapojeny Internet (WAN), dale pak muj notebook a Mikrotik Hap Lite.
Mohl by mi prosim nekdo poradit jak to cele nastavit abych to mohl resetovat?

Klasický postup nefunguje?
1. vytiahnúť napájací kábel
2. stlačiť a držať tlačítko reset
3. pri stále stlačenom tlačítku reset pripojiť napájací kábel
4. čakať niekoľko sekúnd, kým nezačne blikať led ACT (cca 8 sekúnd)
5. pustiť tlačítko reset
6. počkať niekoľko minút, kým sa resetne routerboard do defaultných nastavení: IP - 192.168.88.1, meno - admin, heslo - prázdne

Super, po půlhodině jsme se dostali dál. Pak tedy postup:

1. unplug the USB cable to power off
2. hold the RES button with a pen
3. plug power (keep holding button)
4. when ACT LED starts flashing, release button
5. wait some 15-20 seconds and ACT LED will flash twice, it means process is finished

Možno skúsiť ešte tento postup:

The 30-30-30 reset
There are no specific instructions for this model yet, but you can always do the 30-30-30 reset as follows:

1. When router is powered on, press the reset button and hold for 30 seconds. (Use a paper clip or something sharp)
2. While holding the reset button pressed, unplug the power of the router and hold the reset button for 30 seconds
3. While still holding the reset button down, turn on the power to the unit again and hold for another 30 seconds.

nene, fakt to nejde, zkratoval jsem i jeho nozky, nic
co tu mam jin e mikrotiky, tak tam reset jede dle dokumentace, pustit, kdyz se rozblikne ACT, ale tenhle hap lite classic proste neposloucha, je ale fcnirozdava dhcp serverem, jen a pouze ho nedokazu resetnout