Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungují hry, hlásí "Error initialize main Direct3D interface unit"

Dobrý den, prosím o pomoc. Přestaly fungovat hry typu Míša apod, jde jen Moorhuhn. Při spouštění mi to hodí oznámení Error initialize main Direct3D interface unit a velký černý čtverec. Na DxDiag Notes to píše: Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer.
jiný problém s pc není.
Machine name: ACER-D100672C56
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
System Manufacturer: ACER
System Model: AcerPower Sc
BIOS: Default System BIOS
Processor: Intel Celeron, ~940MHz
Memory: 224MB RAM
Page File: 230MB used, 316MB available
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Card name: SiS 300/305/630/540/730
Prosím jednoduše, jsem naprostý laik, díky
Změna předmětu, původně: 3D
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

DirectX 9 jsem stáhla a nainstalovala, pořád stejný, ale ještě tu mám jedno hlášení z doby kdy to přestalo fungovat, ale nevím jak na to.

Error_NOD3DDEVICE
Typ události: Upozornění
Zdroj události: Userenv
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 1517
Datum: 6.4.2008
Čas: 16:56:22
Uži vatel: NT AUTHORITY\SYSTEM
Počítač: ACER-D100672C56
Popis:
S ystém Windows uložil registr uživatele ACER-D100672C56\acer, ale některá z aplikací nebo služeb během odhlášení registr nadále používala. Paměť používaná registrem uživatele nebyla uvolněna. Registr bude uvolněn, jakmile již nebude používán.

To je často způsobeno tím, že jsou služby spuštěny pomocí uživatelského účtu. Zkuste služby konfigurovat pro spuštění pomocí účtu místní nebo síťové služby.
Systém Windows uložil registr uživatele ACER-D100672C56\acer, ale některá z aplikací nebo služeb během odhlášení registr nadále používala. Paměť používaná registrem uživatele nebyla uvolněna. Registr bude uvolněn, jakmile již nebude používán.

Jen na doplnění, ty DirectX bych si stáhnul web instalátor (dxwebsetup.exe) a jen bych to nechal docucat případný rozdíly, doplní to případně vadné nebo chybějící knihovny, dodá nové a mělo by být zametýno...Dělám to tak už dost dlouho a není s direktama problém...