Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungují hry, hlásí "Error initialize main Direct3D interface unit"

Dobrý den, prosím o pomoc. Přestaly fungovat hry typu Míša apod, jde jen Moorhuhn. Při spouštění mi to hodí oznámení Error initialize main Direct3D interface unit a velký černý čtverec. Na DxDiag Notes to píše: Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer.
jiný problém s pc není.
Machine name: ACER-D100672C56
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
System Manufacturer: ACER
System Model: AcerPower Sc
BIOS: Default System BIOS
Processor: Intel Celeron, ~940MHz
Memory: 224MB RAM
Page File: 230MB used, 316MB available
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Card name: SiS 300/305/630/540/730
Prosím jednoduše, jsem naprostý laik, díky
Změna předmětu, původně: 3D
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Jen na doplnění, ty DirectX bych si stáhnul web instalátor (dxwebsetup.exe) a jen bych to nechal docucat případný rozdíly, doplní to případně vadné nebo chybějící knihovny, dodá nové a mělo by být zametýno...Dělám to tak už dost dlouho a není s direktama problém...