Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak a kde stáhnout instalační disk ISO Winsows Vista?

Vážení, společnost Microsoft dala ruce pryč od zákazníka, jehož peníze již má. Staré PC potřebuje přeinstalovat a na disku není k dispozici servisní diskový oddíl ani k dispozici instalační disk. Možnost uvedení do továrního nastevní tedy není k dispozici. Microsoft se přes telefonickou podporu vyjádřil, nechť si uživatel někde instalační disk zapůjčí, nebo ISO stáhne. Jenže kde jej sehnat či stahnout? To již nebyli schopní říct. Produktové číslo je k dispozici a legální. Přechod na jiný operační systém je nežádoucí.
Jedná se o disk X14-39682 Windows Vista Home Premium (údaje ze štítku).
Děkuji za případnou pomoc.

Kto ten PC vyrobil? Znackovi vyrobcovia ti vedia poskytnut (mozno za nejaky poplatok) recovery medium.
Inac instalacky ma kazdy druhy IT specialista alebo XY milionov ludi doma v sufliku, da sa to pozicat.

P.S. a SHA1 sucty byvavali uvedene na webe msdn kde sa dali tahat msdn verzie medii, ale uz som sa tam X rokov nepozeral.

Výrobcem jsou soudruzi v Číně pod taktovkou Toshiby.
Do tak starého PC (10 let) se nevyplatí investovat ani pár stovek za recovery média, protože odešel disk (notebook žena ho tahala jak chlapa mezi kuchyní a postelí) a je otázkou, co dalšího je na řadě k odchodu do věčných lovišť. PC je používané jako rychlý psací stroj. Nebýt těch tlaků uživatelky Windows, tak už tam je Linux Lubuntu LTS a 5 let svatého klidu k tomu jako bonus (pro mě!).

Tohle jsou originaly:

Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (Czech)
File Name: cs_windows_vista_with_sp2_x86_dvd_x15-36289.iso
Date Posted (UTC): 6/16/2009 6:02:45 PM
SHA1: 877237900943650852773FA8005C205775DF81EC

--------------------------------------------------------------

Windows Vista with Service Pack 2 (x64) - DVD (Czech)
File Name: cs_windows_vista_with_sp2_x64_dvd_x15-36327.iso
Date Posted (UTC): 6/16/2009 6:02:44 PM
SHA1: D686D03E6E2985B87FB92B8F901F7253A28DA7DC

Kdyz si das ten SHA1 do vyhledavace, tak bys to mel najit...

Ještě se chci zeptat - je možné nějak dohledat a získat i jiné kontrolní součty k ISO než jen SHA-1?
SHA-1 už nelze věřit, protože v r. 2017 došlo k jeho prolomení.
https://en.wikipedia.org/wiki/SHA-1
https://security.googleblog.com/2017/02/announcing-first-sha1-collision.html
https://shattered.it/

Pro případné pokusitele, ano, vím, v době poplatné uploadování ISO kamsi nebyl problém známý. To však u veřejně dostupných úložišť není ověřitelné ve smyslu dohledání data nahrání ISO na úložiště.

Nehrotím, chci se dozvědět, naučit a být soběstačný.
Je evidentní, že se na nelze spolehnout na Microsoft ani v takové banalitě, jakou jsou informace o kontrolních součtech. Nejsou schopní je poskytnou telefonickou podporou ani on-line. Tolik má zkušenost.
Odkud jste vzal zde níže uvedené ostatní kontrolní součty ISO/CRC?
Jsou generované svépomocí, nebo přeci jen existuje jiný zdroj pro ověření?

https://pc.poradna.net/questions/1412435-windows-vista-home-basic-iso-oem-na-emachines
Abox @uuuuuuuuuuuuuuuu, 31.01.2015 16:59
Nebo si dat vyhledat jenom to SHA1.
Jinak to DVD je presne:
Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (Czech)
File Name: cs_windows_vista_with_sp2_x86_dvd_x15-36289.iso
Date Posted (UTC): 6/16/2009 6:02:45 PM
SHA1: 877237900943650852773FA8005C205775DF81EC
ISO/CRC: EC4F296A

Nebo zde MD5?
MD5: 524587F5755D6ECDCC9AC95108914DFD
Abox | 25. 02. 2017 11:50
https://www.zive.cz/poradna/stazeni-windows-vista-32-bit-od-microsoft-stranek-jak/sc-20-cq-601214/default.aspx?consultanswers=1

Takovými připomínkami bych nechtěl trpět, protože nejsou k věci ani k položeným dotazům. Názor jedince bez praktického posunutí se, ano, ten je směšně minoritní.
Ze slušnosti odpovídím - nezjistím, neřeším, protože to řešit nemusím. Používám Linux a ten se vždy při vypínání PC obnoví ze zálohy. Prosté, elegantní, rychlé (obnova OS za 5 minut). Ano, neaktualizuji, neodvirovávám...

Znalí už dávno pochopili, že záležitost se týká i nových verzí OS. Argumentace nějakou starou HW plečkou s mizerným OS je opravdu mimo.

Prelomene bolo, ale i tak můžete SHA-1 veriť... verte že by náklady (výpočtový výkon) na vytvorenie ISO-a se stejnym SHA-1 boli na tolik vysoké, že sa to nikomu neoplatí, a jak už povedal Wikan, rozhodne nie u starého nepodporovaného OS akým je Wista.

SHA-1 mozes stale verit. Na bezne veci. Je to napisane aj v tvojom linku, staci si to aj citat, nielen nafuknuty titulok.

Nine quintillion (9,223,372,036,854,775,808) SHA1 computations in total
6,500 years of CPU computation to complete the attack first phase
110 years of GPU computation to complete the second phase