Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se zasekne s myší i zvukem

Dobrý den, občas se mi stává, že se mi počítač jen tak zasekne i s kurzorem myši a zvukem a je nutný tvrdý restart, zkoušel jsem jednou čekat asi 10 minut, ale nic se nedělo, takže to je jediné řešení. Problém je, že se to stává snad každý, nebo každý druhý den a já nevím, jak to vyřešit.. Někdo mi radil, že by to mohlo být špatně přetaktovaným procesorem, ale tím to nebylo, měl jsem předtím špatný zdroj Evolveo 80+ Pulse 450W a někdo mi říkal, že se toho zdroje mám okamžitě zbavit a že to může být taky tím, zdroj jsem vyměnil na Seasonic S12II 520W, ale problém stále přetrvává. Napadlo mě, jestli nemůže být problém s harddiskem? Teď si budu kupovat ssd disk a plánuji na něj nahrát systém, nějaké hry a programy a hardidsk využívat jen jako úložiště pro ostatní věci, ale nebude problém stále přetrvávat? Nevím, jestli je to vůbec harddiskem a jestli ano, měl by vliv na to, kdybych měl systém a nějaké programy uložené na ssd disku a ostatní na hdd?

PC Sestava:
CPU: AMD FX 6300 3.5GHz (6 jader)
GPU: Gigabyte GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB
PSU: Seasonic S12II 520W
MOBO: Gigabyte 970A-DS3P
Operační Paměť: Kingston HyperX Fury 2x4GB DDR3 1600MHz
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
OS: Win10 64Bit

Udělal jsem test ramek přes mdsched.exe, ale nebyl nalezen žádný problém.

Log z CrystalDiskInfo: https://pastebin.com/tVZgN6ZA

Díky za všechny rady, už jsem vážně zoufalý.. Pokud to není harddiskem, ani ramkama, tam čím by to mohlo být?

Teď mě ještě napadla jedna věc.. Asi 3 měsíce zpátky jsem na procesoru měnil pastu a je celkem možný, že jsem jí tam dal moc a jak jsem přimáčkl ventilátor, tak ta pasta mohla přetéct, mohlo by to být tím?
Moc tomu nevěřím, ale je to taky jedna z možností.. Kdyžtak bych se na to mrknul..

Tady přidávám screeny z CPUID HW Monitor: https://imgur.com/a/ydpzf
Znovu jsem dělal test GK v Heaven Benchmark 4.0 a teploty max 61°C na nejvyšší nastavení ve fullhd.
Dělal jsem taky znovu stability test procesoru v AMD Overdrive 15 Minut a teplota max 48°C.. U teplot na zákl. desce to ukazuje u CPU 52°C.
Harddisk je taky v pořádku podle programu CrystalDiskInfo a HD Tune a ramky jsem zkoušel testovat přes mdsched.exe a taky nic. Teď už fakt nevím, co by to mohlo způsobovat...

No už je to trochu dýl, procesor jsem měl přetaktovaný, ale někdo mi radil, že prý špatně a poradil mi, jak na to. Udělal jsem vše podle něho, ale problém stále přetrvává. Dnes ráno jsem to právě vrátil do defaultního nastavení (v Biosu), tak uvidím, jestli to zabere.

Tak stále to nepomohlo.. Teď počítač v tomhle stavu asi 5 dní zase nezamrzl, ale teď se to stalo zase.. Zkoušel jsem jen tak ze srandy vypojit klávesnici a myš a znovu je zapojit do stejného usb portu, ale jak myš, tak klávesnice se znovu nerozsvítili (když byl pc zamrzlý). Taktéž jsem je zkoušel dát do jiného usb portu, ale se stejným výsledkem.. Jsem na pochybách o základní desce, ale jak jinak ji teda otestovat? Další věc je ta, že od té doby, co jsem nainstalovat do pc nový ssd disk a nainstaloval na něj systém a hdd používám na nějaké data, tak hdd občas vydá takový divný zvuk, mám za to, že to před instalací ssd disku nedělalo.. Může to tedy být i disk? Měl jsem za to, že když ho budu používat jen na data a os mít na ssd, tak že nebude disk tak zatížený a jestli je chyba v něm, tak jestli by hdd aspoň nějakou chvíli ještě vydržel do výměny.. Takže to teoreticky může být zákl. deska, nebo disk, ale ten jsem už několikrát testoval, tak nevím..

Instaloval jsem novější verzi net framework kvůli jedné aplikaci a ještě jsem spustil v programu HD Tune Error test na ssd, ale ono to dělá kdy chce. Někdy při hrách, někdy na ploše atd.. Takže to bych neviděl jako problém.
PS: Tím ssdčkem to určitě není, dělalo to i před jeho instalací, jak jsem myslím již zmiňoval výš.

Teď se dívám ještě jednou do HDTune na záložku "Health" a chci se zeptat, co mají znamenat ty 2 žluté hodnoty? Značí to něco špatnýho?

Link na foto: https://imgur.com/a/YlKPx

EDIT:

Kouknul jsem se, co se stalo před tím, než se počítač zasekl, ale je tam jen jedna věc s názvem "LiveKernelEvent".. Mohl by mi někdo říct co je to a jestli to může být způsobeno tím? Na druhou stranu je divný, že se to stalo asi 30 minut před tím..

https://imgur.com/a/ZaiRS

Milky64
Pc se Vám taky zasekne úplně kompletně? Mě se zasekne i s myší, zvukem, a vůbec nic nereaguje, zkoušel jsem snad všechno, až na ten hdd, ale teď jsem na obavách, když má někdo ten stejný problém, jestli je to vůbec tím harddiskem. Nereaguje mi vůbec nic.. Klávesnici a myš svítí, ale nejde psát, nefunguje ctrl+alt+del ani nic jinýho, prostě pomůže jen tvrdej restart.. Někdo to udělá každej druhej dej, někdy třeba jednou za 5 dnů..

To je podle mě blbost, teploty jsou v pořádku.. Několikrát jsem je měřil přes program HWMonitor a u procesoru nepřesáhne teplota 45°C, u SSD 30°C, u HDD 26°C, u Grafiky 63°C.. Na zákl. desce vidím taky max 53°C. Takže v teplotách to podle mě nebude. Zkusím teď odpojit harddisk, vše přesunout na nové SSD a jet týden jen na něm. Potom uvidím, jestli se to stane znovu.

Všiml jsem si ale, že když dělám test procesoru a je vytížený na 100%, tak se vlastně děje skoro to stejné, co se mi stává. PC se zasekává, sekne se i myš a zvuk, ale vždy se po pár sekundách odsekne... Je to normální, nebo může být chyba na straně procesoru? Dělám teď stress test cpu a děje se mi to, ale někde jsem viděl, že je to v pořádku..