Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opera 9.5 - neblokovatelné některé reklamy

Zdarec,
zajímalo by mě, proč mi v Opeře nejdou vyblokovat některé reklamy, mám na mysli konkrétně některé na stránce www.rozzlobenimuzi.com, sice se mi podaří většinu banerů zablokovat, ale několik konkrétních a ještě k tomu hnusně blikajících nejdou. Zrovna dnes jedna hnusná reklama na samurajský meče (ano! to opravdu potřebuju! chci být samuraj!). Sice bych to mohl hodit do hosts, ale jde mi konkrétně o blokování v Opeře.
Pokud si pamatuji, tak mi to nešlo i ve starší verzi Opery.
Můžu to sice bloknout pomocí nastavení přes F12, ale zase by stránky bez toho stály za prd - jsou postaveny na zásuvných modulech.
Dělám něco špatně, nebo je něco prostě Operou neblokovatelný?

Edit//
Teď se dívám, že je to děláno přes Flash - dá se to obejít jinak, než celkovým vypnutím Flashe?

Mno - hodně stránek má dynamicky generovanou reklamu - blokneš jeden obrázek/flash - zobrazí se jiný (nebo stejný s jinou adresou). Takže tudy cesta nevede. Ale to nechtěný se načítá do nějakého elementu a ten blokovat můžeš (90% úspěšně).

V Maxthonu se to řeší pomocí pluginu Remove IT - mrkni na obrázek a zkus vyšpekulovat, jestli něco takového není v Opeře.

[http://img258.imageshack.us/img258/2033/removeitob5 .th.png]

V Opeře můžu buď blokovat jednotlivé obrázky/bannery - když zmáčknu Shift a kliknu na cíl a nebo se zablokuje celej rozsah reklam, stačí jen kliknout bez Shiftu a zmizí všechny, co mají společnou adresu.
Bohužel na flashový reklamy bych musel zakázat zásuvný moduly na stránce a tím bych potlačil i přehrávání videí přímo na stránce, což nechci. Zakázat jen flash asi nejde (nebo jsem to tam nenašel).

ak by to bolo na inom serveri tak hosts vyriesi aj flash, kedze to zablokuje ziskanie IP adresy z domeny (hosts sa pouziva ako prvy DNS v poradi). Ale to co tam ti vadi hosts neriesi lebo to je na rovnakom serveri. Budes musiet blokovat konkretne ten adresar na serveri alebo konkretny .swf subor ak to v opere nejako ide.