Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bash - Hexadecimal to binarní

Zdravím.
Mám expander, který mi vrací info v Hexadecimal

stavregistru=`sudo i2cget -y 1 0x20 0x00`
echo $stavregistru
0x00
0xFF

Potřebují to však v binari.
Jsem našel toto.

echo "ibase=16; obase=2; 5F" | bc

Vyhazuje mi to
bc: příkaz nenalezen
Co je třeba doinstalovat?
Je to na raspi.

buď apt install bc - ten ti doinstaluje bc

nebo elegantněji a univerzálně: echo $((16#`echo $stavregistru | cut -dx -f2`))

BTW, ale budeš to muset v obou případech prohnat cyklem a vypisovat ta čísla po jednom.

edit: aha, ty to chceš do binarní soustavy. Pak je bc asi jednodušší.