Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzávání, vyhozené pojistky ?

Nevím jestli to souvisí, ale co sem včera nechtěně vyhodil pojistky při hraní náročné hry kdy PC jede na velký výkon (PUBG) Tak mi celkem dost často zamrzává PC, v událostech mám 2x upozornění ID 533 a ID 508 a 1x chybu ID 37 (Profil kontejneru AppContainer selhal, protože se mu nepodařilo zaregistrovat identifikátor SID kontejneru AppContainer. Chyba: 0x800700B7 Zdroj: AppModel-Runtime) vše v čase zamrznutí PC trvalo asi 2 minuty +/-.
Myslíte že se odvařuje Zdroj nebo Základovka? tkj co by to mohlo být ?

Mohlo taky něco tepelně odejít - degradovat. Když jede PC na plný výkon, je tam nějaké rozložení teplot dané převážně tím, jak proudí chladící vzduch. Vyhozením pojistek se přestane chladit a i když přestane přidávat teplo, tak nějaké teplo tam furt je. A protože neni popoháněné, tak putuje jinam a teploty se rozloží jinak. Takže mohlo dojít k degradaci něčeho poblíž zdrojů tepla.
Taky mohl odejít zdroj, při přepětí, které následovalo po tom zkratu (zůstal ten zkrat, nebo se přepálil dřív, než vypadnul jistič, první případ je příznivější, na zkratu přepětí neuděláte), ale to se mi zdá dost nepravděpodobné. Spíš to co jsem popsal pro základovku se odehrává i ve zdroji.

Jeden čas byla móda toto zveličovat a prodávaly se různé sety na dochlazení PC po vypnutí, později některé základovky ještě chvíli po vypnutí foukaly (pouštěly do ventilátorů napětí z 5Vsb možná přes step-up nevim), už jsem o tom dlouho neslyšel. Tohle je samozřejmě jiný případ, tady by se dochladil, leda kdyby měl baterky.

Dobré by bylo zkusit jiný zdroj, pokud máte kde si ho půjčit (tj. pokud máte i jiné PC).