Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie ntb s tv

Pokúsil som sa prepojiť ntb s WIN 10, na ktorom mám len výstup VEGA s tv do cinch video a audio. Použil som konvertor VEGA do VIDEO. Na ntb som zvolil oba monitory. Obraz, ktorý sa objavil bol viac akom úbohý. Bol rozmazaný, text slabo čitateľný. Keď zapnem MENU na konvertore, to je čisté. Je to normálne pri konverzii z VEGA do VIDEO? Alebo mám slabo vyfiltrované napájacie napätie?

Bedna má vstup HDMI aj iné, ale na ntb je výstup len VEGA. Preto som za pár eur kúpil z Číny malý konvertor VEGA to VIDEO. Pred dvoma rokmi, keď som ho mal prvý raz zapojený, mám dojem, že to išlo dobre. Teraz je obraz rozmazaný. Inak mám Chromecast a púšťam streamy cez WiFi do tv. Ale obraz zaostáva za zvukom, čo ma irituje.

Tvůj problém je v něčem úplně jiném, než konverzi analog->digitál. Kurňa, chlape, jak tě mohla napadnout taková broskvovina jako konvertovat VGA signál (který je naprosto v pohodě, má oddělené RGB) do kompozitního signálu, který je sám o sobě ztrátový?

Jakákoli (byť "čínská") konverze VGA na HDMI bude vždy minimálně o řád lepší.

edit: kromě toho, "kompozit" je limitován rozlišením SD, tedy cca 640x480 bodů (u TV 720x576)