Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programování, jak začít?

Zdravím,

chci poprosit někoho kdo má opravdu zkušenosti s programováním a bude tak ochotný a doporučí mi nějaký web, po případě smysluplnou serii tutorialu na youtube, třeba.

Chtěl bych programovat hlavně aplikace pro mobil a vzhled, tím pádem bude asi nejlepší volba Java?

Nebo začít s něčím lehčím, v programování se nevyznám ale mám velký zájem se programovat naučit.

Budu se učit převážně doma.

Díky všem!

Na programovanie svojich projektov na mobil používam JS (Cordova, prípadne Ionic), okorenene o jQuery, a AngularJS,... renderer process programujete ako by ste programoval resp. kodil webstránku. Main process to stačí prečítať dokumentáciu Cordovy resp. Ionicu.

To jQuery mě zaujalo: v jakých situacích ho používáš? Má to nějaký zjevný výhody při Angularu/Ionicu?

Já začínal s Ionicem a do verze 1.3.x jsem byl spokojenej; jak přešli na Angular 2.x v Ionicu 2.x, přešel jsem na VueJS. K tomu jsem používal Framework7 (HTML + CSS), v současnosti používám VueJS 2.x a OnsenUI 2.x - zatím maximální spokojenost :-)

jQuery používam na zjednodušenie selectovania elementov (sizzle), AJAXové udalosti, animácie, zmeny a manipuláciu CSS (napr. V jQuery je veľmi jednoduché spraviť to že když prescrolluješ napr. 100px tak sa zmení farba niečoho, alebo sa pridá tlačítko pre scrollnutie stránky hore, ale využitie to má aj v aplikáciach a mobilných aplikáciách, jQuery má aj rozšírenie určené najmä na mobilné zariadenia, abys mohl napr. niečo spraviť pri nejakom geste, napr. potiahnutie 2 prstami zhora dole). Ale dá sa to využiť aj na iné veci.

Ikdyž jinak na mobilné gestá tu je ešte jedna knihovna - hammer.js a dá sa kombinovať s jQuery.

Pri Angularu to má výhod veľa, pri ionicu hl. podpora gést a iné mobilné funkcie.

Jinak ale jQuery som využil aj na dynamické skladanie stringov (URL adrries), a pár ďalsích vecí, napr v electrone pre tvorbu interakčných prvkov ktoré menili veľkosť okna, menily chovanie ikonky v taskbaru a taskbar ikonách (tie ikonky vo windowse na ľavo od hodiniek) aj pre notifikácie.

Aplikace pro Android můžeš psát v HTML + CSS + JS a pak je přeložit do spustitelné podoby (.apk).
Jazyky HTML a CSS nejsou programovací, používají se pro psaní webu. Pomocí nich obstaráš vizuální podobu aplikace. Chování aplikace, zpracování dat, reakci na vstup uživatele atd. zajistíš JavaScriptem. Dnes jsou populární JS knihovny jako Ionic, Angular, React, VueJS a další.

Můžeš mrknout na moje online videokurzy:
video-vlastni-mobilni-aplikace-i
video-zaklady-vuejs-2-x

Inak len tak som si pozrel tie tvoje videá, a pár vecí mi vyložene trhá uši i oči. A nesúhlasím že Vue je jednoduchší než AngularJS, jen je iný to je vše. A odporúčam ti na začiatku videa nekecať pol minutu len neco ve zmyslu "v tomto videu budu kecat ja". P.s. a kus všeobecnejšie vyjadrovanie, vysvetlovanie a napr. zmieniť aj iné postupy, IDEčka, atď by sa taky bodlo.

Nekritizujem, len upozorňujem na nedostatky (aby sa z nich poučil) a okrem toho je tu jedno nepísané pravidlo, ktorého sa držím.

"Robím len to čo umím, ak robím to čo neumím, tak buď len v prípade, keď o tom neviem (nerobím to vedome), alebo za účelom sebaučenia s tým že když neco poseru, viem že neovplivním iných (napr. špatným smerom.) Reklamu na svoj bazmeg si robím len ak viem že kvalitá onej veci je dostatočne vysoká, inak sa nesnažím to cpáť iným k užitku, z ktorej by mohlo vzniknuť že iného zmätnu, nebo se neco sesere mimo mojho izolovaného prac. prostredie aka "Mlocik97 doma za stolom". Konec."

Mám zkušenosti s Angularem 1.x, s dalšími verzemi ne. VueJS mi přijde o dost jednodušší a nejsem zdaleka sám.

Některý videa mám volně přístupný na Youtube, některý jsou dostupný přes naucmese.cz
Protože se jedná o ucelený kurz, kompletní výukový materiál, je úvodní video seznamovací "co a jak".