Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP - změna dat přes formulář

Dobrý den,
potřeboval bych vyřešit menší problém s editací textu v PHP souboru. Jde mi o to, že mám .php soubor s textem a tento text potřebuji měnit přes formulář. Na stránce budu mít script, který mi otevře a přečte obsah souboru a vypíše na stránky. Jenom si nevím rady, jak vytvořit zmíněný formulář, aby mi měnil obsah. Prosím o radu.
Děkuji

Co treba neco v tomhle stylu?
PS: Jak moc jsi hledal? (napr.)

<?
$file = "file.txt";

if (!is_file($file)){
    file_put_contents($file, "");
}

if (isset($_POST["text"])) {
    file_put_contents($file, $_POST["text"]);
};

$text = file_get_contents($file, "a");

echo "
<form method='post'>
<textarea name='text' style='width:100%; height:50%;'>$text</textarea>
<input type='submit' value='Uloz'>
</form>";
?>