Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook 2013 - neukazuje se upozornění

Dobrý den,

mám Windows 10 a začal jsem jako nováček pracovat s aplikací Outlook 2013. Bohužel aplikace odmítá vyhodit na plochu nebo do centra akcí jakoukoliv informaci že mi přišel email. Email samotný se do aplikace ani nedostane dokud outlook neotevřu a nemám ho otevřený na monitoru jako aktivní okno. Vše by mělo být správně nastavené, díval jsem se na support stránku Microsoftu i se prodíral nastavením oznámení v Outlooku i samotných Windows. Za radu budu vděčný.

Toto je dotaz spíše pro síťaře, ale protože zatím nikdo neodpověděl, pokusím se teda já.

Záleží, přes jakou službu jsi připojen k mailu.
Jestli je to nějaký free mail na Seznamu, Centrumu atd... tak tam neplatí, že okno s emailem se objevuje jako SMS ihned.

Je tam někde v nastavení interval kontroly nových mailů, který má výchozí hodnotu tuším 10minut.
Také je tam někde tláčítko OBNOVIT . To se koukne na server, zda přišel nový email ihned.

U služby Microsoft Exchange je tuším obousměrná komunikace eventů, což pracuje tak, že když server přijme email,
tak odešle event (zprávu) klientovi a ten (protože naslouchá) po dokončení přijmu zobrazí vyskakovací okýnko prakticky ihned.

Mám email propojený ze seznamu. Tady vůbec nejde o interval kontroly. Nové emaily se odmítají načíst i po hodině, co je aplikace jen na pozadí. Email přijde ale do pár sekund jakmile aplikaci otevřu. Tuším tedy že zde je spíše problém v přijímání emailů než v oznámeních (protože to jsem kontroloval kde šlo a vše bych měl mít pozapínané a ostatní aplikace běží v pořádku). Ještě to ale zkusím projít.