Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodoznak a texty na černém pozadí na monitoru

Ahoj,
mám jeden vcelku delikátní problém. Koupil jsem včera nový monitor a všiml jsem na si, že na černém pozadí mám v levém horním rohu jakýsi vodoznak prodejce (Expert elektro) a zbytek monitoru je pokrytý jakýmisi texty. Viz toto video: https://www.youtube.com/watch?v=-HEZzAlaW-s Omlouvám se za kvalitu, ale nic lepšího jsem nepořídil. Ten bílý obdélníček vidět jde, texty už moc ne, no..

Jak se toho zbavit? Je to na reklamaci? Jedná se o tento kousek https://www.alza.cz/27-hp-27-curved-display-sleva-d5251697.htm?kampan=adpla_vyrobci_TV-AV-Monitory-Projektory_monitory_kancelarske_c_1o7_WP087e4k_newish_21499&gclid=EAIaIQobChMInpas7fau2QIV9TLTCh3_hQJQEAQYByABEgJB7_D_BwE.

Setkávám se s tím úplně poprvé.

Díky moc

To jsi měl radši vyfotit foto, než video.

Podle popisu to vypadá na "vypálený" obraz. To je jev, který se vyskytuje u monitorů, které dlouhou dobu zobrazovaly statický obsah.
O to více je to překvapivé u monitoru údajně nového, přímo od prodejce.

Buďto to můžeš rovnou reklamovat (což bych udělal já) a nebo použít některý z programů na "blikání", které toto umějí opravit.

Produkt byl velmi krátce používaný a důkladně ho zkontrolovali naši odborníci.

Tak jim to vrať,že mají špatné odborníky,co nic nekontrolují nebo nevidí.Kdyby byla sleva přímo kvůli této vadě,museli by na ni upozornit předem.
Pokud jsi to koupil přes web,je jednodušší odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu,nemusíš pak nic vysvětlovat a čekat na jejich rozhodnutí jako u reklamace.

Tak ho dojdi vrátit,měli předem upozornit na tu vadu a ne ho nabízet jen jako krátkodobě používaný.Tím se rozumí jen běžné opotřebení o pár procent životnosti,zaprášení apod.Ne podstatná vada nebo snížení funkčnosti.To by museli uvést jako důvod slevy předem.Řekni,že to chceš opravit nebo vrátit z důvodu zatajení podstatné vady.Předvedli Ti ho v provozu před nákupem nebo ne?

Výrobek byl koupený jako nový? Za plnou cenu?
Nebo zlevěný a prodaný jako použitý?
Pokud jako nový za plnou cenu, tak určitě reklamovat a rovnou odstoupit od smlouvy pro "nejakostní parametr" v rámci prvních 6 měsíců. Případně se obrať na ČOI a rovnou podej podnět. Pořiď kvalitnější fotky, kterými se stav doloží.